poniedziałek, 17 czerwca 2013

Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie - Abby Lee

Zoe Margolis jest trzydziestoletnią singielką. Mieszka w Londynie, pracuje w branży filmowej, a wieczorami… pod pseudonimem Abby Lee prowadzi seksblog, który ma 7 milionów czytelników i znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych blogów magazynu „The Observer”. Co sprawia, że ten blog czytają miliony kobiet na całym świecie?
Abby pisze o seksie i nie ukrywa, że myśli o nim bez przerwy. Swobodnie wyraża siebie i otwarcie komunikuje swoje potrzeby, odzierając tym samym kobiecą seksualność z tabu. Kiedy dociekliwym dziennikarzom udaje się zdemaskować autorkę bloga, życie Zoe wywraca się do góry nogami… Jak sobie poradzić, gdy twoje seksualne upodobania ze szczegółami znają wszyscy – od sklepowej kasjerki, przez rodziców, aż po ukochaną babcię?

Okładka:  miękka
Ilość stron:  336
Wydawnictwo:  Otwarte
Premiera:  czerwiec 2013

Każdy z nas stara się chronić swoją prywatność i niektórych informacji niechętnie udzielamy. Często ludzie wypowiadają się szczerze na różnych forach pod przykrywką nicków. Są wtedy nierozpoznawalni dla swoich bliskich i znajomych, a to ośmiela. Pojawia się odwaga, że pewne rzeczy pozostaną bezkarne, ale jak się przekonała bohaterka książki „Zdemaskowana” – wszystko jest tajemnicą do czasu. Internet nie pozwala do końca pozostawać anonimowym, a każdy nasz ruch pozostawia w nim ślad. Znawcy tematu potrafią poskładać ścieżki w całość i bez problemu dotrzeć do właściwej osoby.

Zoe Margolis jest trzydziestoletnią singielką, mieszka w Londynie i pracuje w branży filmowej. Prowadzi też drugie życie, o którym nie wiedzą jej bliscy ani znajomi, jako Abby Lee prowadzi bloga o tematyce erotycznej, na którym dzieli się otwarcie swoimi doświadczeniami. Zoe bardzo dba o prywatność i tworzy wpisy w taki sposób, aby nie ujawniać żadnych szczegółów, które mogłyby ułatwić identyfikację jej lub osób, o których opowiada. Obawia się, że nie zostałaby zrozumiana przez grono najbliższych. Jej blog jest niezwykle popularny i szeroko rozpoznawalny, a to sprawia, że zaczynają się nim interesować media. Wiadomo jak to się skończy – dziennikarze mają swoje sposoby na dotarcie do prawdy i zwykle świetnie im się to udaje.
Zoe jest zaskoczona i zszokowana, kiedy okazuje się, że została zdemaskowana. Jakie będą konsekwencje tej sytuacji? Na ile zmieni się jej życie?

Prawda jest taka, że korzystając z sieci trzeba mieć świadomość, że tutaj, na dłuższą metę, nikt nie jest anonimowy. I zawsze trzeba mieć świadomość swoich czynów i konsekwencje, które mogą przynieść. Nie jestem pruderyjna, ale uważam, że pewne szczegóły, w tym życie seksualne, jest moją prywatną sprawą i nie wyobrażam sobie, abym miała o nim publicznie opowiadać. Tak więc Zoe niestety mojej sympatii nie zdobyła. Patrząc na książkę, trudno doszukiwać się tutaj walorów literackich, wzniosłej formy czy treści, to prosta i lekka lektura. Jedno trzeba przyznać autorce – jest szczera aż do bólu. I ta szczerość działa na jej korzyść, szczególnie na finale książki. 

Opowieść jest na pewno kontrowersyjna, więc nie wątpię, że wiele osób po nią sięgnie, choćby z ciekawości.
  
 


4 komentarze:

 1. Sama nie wiem... niby mnie ciągnie do książki, niby nie. Okładka ciekawa, historia też, ale wydaje mi się, że jest to przeciętne czytadło. Skoro mam tyle ciekawych książek na półce (a przynajmniej mam nadzieję, że będą ciekawe) to chyba nie chcę marnować czasu na coś przeciętnego...

  OdpowiedzUsuń
 2. Szalona książka! Kiedyś w Polsce była podobna historia, para kochanków prowadziła erotycznego bloga w tajemnicy, blog zdobywał popularność, a dziennikarze zaczęli być ciekawi, kto naprawdę jest autorem. Wtedy blog czym prędzej został zamknięty i słuch o parze kochanków zaginął :D
  Myślę, że w jakiejś wolnej chwili warto byłoby przeczytać tę książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorka była w Polsce. Widziałem z nią wywiad w sieci.

  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/najslynniejsza-seks-blogerka-swiata,88699.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...