środa, 10 lipca 2013

Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny - Grzegorz Lindenberg, Anna Maria Goławska

Kto raz odwiedzi Toskanię czy Umbrię, nigdy nie zapomni urody tych miejsc. Zachwycony obezwładniającym wręcz pięknem już zawsze będzie za nimi tęsknił, bo dzięki nim odkryje nowy sposób patrzenia na świat. Wiedzą o tym autorzy subiektywnego przewodnika po Toskanii i Umbrii, którzy te najbardziej malownicze regiony Włoch przemierzyli wielokrotnie, a teraz dzielą się zgromadzonymi przez lata doświadczeniami z podróży, licznymi oczarowaniami i niezwykłymi przygodami. Sugestywnie piszą o tym, co - oprócz Galerii Uffizi we Florencji i Krzywej Wieży w Pizie - trzeba koniecznie zobaczyć, gdzie porzucić utarte turystyczne szlaki, kiedy zrezygnować z hotelu na rzecz agriturismo, w jakiej restauracji zjeść najlepszy we Włoszech deser panna cotta, gdzie skosztować znakomitego domowego wina, a kiedy za wszelką cenę unikać grappy...
Tę napisaną z wielką pasją opowieść zdobią unikatowe fotografie, na których autorzy przedstawiają Toskanię i Umbrię w sposób piękny, lecz nie upiększony.

Okładka: miękka
Ilość stron:  356
Wydawnictwo: ZYSK i S-KA 
Premiera:  11 czerwca 2013

Klimaty włoskie od zawsze były bliskie memu sercu. Uwielbiam czytać książki o tej tematyce, od beletrystyki po przewodniki i albumy. Chłonę klimat, zachwycam się zdjęciami i… tęsknię! Bardzo chciałabym odwiedzić znowu Włochy – Rzym mam za sobą – zakochałam się w tym mieście i ludziach. A teraz w kręgu moich marzeń jest Toskania i Umbria – kiedyś ją odwiedzę i na pewno wezmę ze sobą przewodnik Anny Marii Goławskiej i Grzegorza Lindenberga! 

„Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny” to przewodnik inny od wszystkiego, co miałam na ten temat w rękach. Autorzy przewędrowali wielokrotnie włoskie tereny i dzielą się z nami swoimi wspomnieniami, sugestiami i doświadczeniami. Podpowiadają, co trzeba zobaczyć, gdzie można dobrze zjeść, a gdzie przenocować. Całość wzbogacona jest przepięknymi i bardzo klimatycznymi fotografiami autorstwa pana Grzegorza. 


Toskania to barwna włoska prowincja, pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów, niezwykłych zabytków i smakowitej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Toskania czaruje turystów – pięknymi górami, zielonymi wzgórzami, miasteczkami pełnymi zachwycających budowli i niesamowitym, specyficznym klimatem. Umbria kojarzy mi się z książką Marleny de Blasi, to cudowna, mistyczna kraina. Pełna niepowtarzalnego klimatu. 


Przewodnik subiektywny ma to do siebie, że informacje przekazywane przez jego autorów są bardzo osobiste, pełne emocji, pełne smaków i zapachów. Prezentowane informacje nie są suche i ogólne, tylko ciekawe, pełne pasji – aż chce się czytać. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej znajdziemy opis regionu i kuchni włoskiej oraz niezbędne informacje praktyczne o tym, co ze sobą zabrać, jaki klimat tam panuje, jak się przemieszczać, itd. 

Druga część to prezentacja miast i prowincji z tego regionu – planowanie ciekawych tras, interesujące miejsca, ciekawostki z regionu, porady. Słowem jest tutaj wszystko, co warto wiedzieć i zobaczyć. Dzięki sugestiom Autorów możemy zaplanować trasę po miejscach, które najbardziej odpowiadają naszemu charakterowi. Jeśli lubisz spokój i ciszę, klimat relaksu i spokojnego odpoczynku – znajdziesz takie miejsca w przewodniku. Jeśli lubisz gwar, galerie i zabytki oraz chcesz zobaczyć najbardziej kultowe miejsca – również uzyskasz taką informację. 

Razem z Autorami Przewodnika zwiedzić można popularną Florencję, Pizę, mistyczny Asyż, Lazio czy Perugię. 


„Toskania i Umbria…” to nie tylko przewodnik, to pasjonująca opowieść o Włoszech i o Włochach. Pełna smaków, zapachów i niezwykłych miejsc. To wciągająca i ciekawa lektura – siedząc na swoim tarasie w słoneczku przeniosłam się w toskańskie klimaty – rozmarzyłam się :) Czego i Wam życzę! 

Zachęcam was do odwiedzin strony internetowej prowadzonej przez Autorów książki http://www.toskania.org.pl, skąd pochodzą zdjęcia pokazane w recenzji.


4 komentarze:

 1. Piekne rejony. Ja wolę Umbrię od Toskanii. Książka bardzo mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam do mnie na ciekawy konkurs:

  http://skrytkaslow.blogspot.com/2013/07/konkurs-z-okazji-5-555-wyswietlen-bloga.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej :)

  Nie widzę nigdzie księgi gości, więc zapytam tutaj:

  czy mogłabyś mi polecić coś z rozwoju osobistego? :)
  Teraz czytam: ,,SIŁA NAWYKU" i jsetem zachwycona tego typu książką:)

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...