piątek, 20 września 2013

Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu - Pamela Keogh

Dwie kobiety, które stały się ikonami. Gdy myślisz Jackie Kennedy, mówisz: styl, elegancja, klasa.
Gdy myślisz Marilyn Monroe, mówisz: seksapil, kobiecość, nieodparty urok.
Każda kobieta może wyglądać seksownie i stylowo. Ta książka pokaże Ci, że jeśli tylko zechcesz, możesz być jak Jackie albo jak Marilyn. Przepis na styl gwiazdy lub wielkiej damy? Tutaj go znajdziesz! A także wiele ciekawych historii z życia obu kobiet i oczywiście plotki.
Jackie czy Marilyn, pierwsza dama czy gwiazda filmowa? Którą z nich jesteś?

Okladka: twarda, lakierowana
Ilość stron: 336
Wydawnictwo:  Otwarte
Premiera:  11.09.2013

Pamela Keogh jest znaną biografką. Tym razem stworzyła książkę, która jest połączeniem biografii z lekcją stylu. Jako punkt wyjścia obrała dwie oryginalne kobiety, Jackie Kennedy i Marilyn Monroe. Jedna blondynka, druga brunetka, niby odmienne, a jednak obie cechowała klasa i niepowtarzalny styl. Ich sposób ubierania, poruszania czy zachowania są aktualne i dziś. Która z nas nie chciałaby być elegancka i piękna ? Każda! Jednak nie zawsze wiemy jak to zrobić.

Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis była małżonką prezydenta Johna Kennedy’ego i pierwszą damą Ameryki. Po jego śmierci związała się z miliarderem Arystotelesem Onassisem. Zawsze piękna, elegancka i zadbana. Miała swój niepowtarzalny styl. Każdy kojarzy jej wielkie okulary przeciwsłoneczne, małe sukienki, sweterki bliźniaki, balerinki i eleganckie apaszki. Minimalizm w doskonałej formie. Była mu wierna pomimo zmieniającej się modzie, ale i tak zawsze była modna i zawsze pokazywała klasę. Jej styl odzwierciedlał jej osobowość. Dla mnie jest wzorem i ikoną stylu i klasy.

Marilyn Monroe była typem „niegrzecznej dziewczynki”. Platynowa blondynka, we „fruwających sukienkach”, na wysokich obcasach i z czerwoną szminką na ustach. Była aktorką, piosenkarką i modelką. Postać charakterystyczna, która potrafiła bardzo umiejętnie podkreślić swoje walory. Jedwabne sukienki, falujące przy każdym ruchu, wysokie obcasy, biżuteria – to cała Marilyn. Lekko roztargniona, niepoukładana, ale zawsze seksowna.

Pamela Keogh prezentuje nam dwa odmienne typy kobiecości i przedstawia sposób na bycie gwiazdą. Gwiazdą w życiu codziennym. 

Masz zły nastrój, umaluj usta !

Czasami tak proste rady są najlepsze. A w książce „Jakiec czy Marylin” znajdziecie ich zdecydowanie więcej. Książka stanowi zbiór prawdziwych opowieści i anegdot z życia Jackie Kennedy i Marilyn Monroe. Jest również swoistym przewodnikiem i poradnikiem po świecie mody, urody, odżywiania, zachowania, a nawet pracy. 
Te dwie, niepowtarzalne kobiety żyły w tym samym czasie, niejako obok siebie – jedna na zawsze pozostanie dla nas ikoną seksu, a druga ikoną klasy i elegancji.

Która jest Wam bliższa? Jak nabrać cech i stylu, które reprezentowały? W ocenie pomogą wam serwowane przez Autorkę zestawy pytań i artykuły porównawcze obu pań.

„Jackie czy Marilyn?” to niezbędna pozycja na półce modowych maniaczek i świetna lektura dla wszystkich kobiet. Ja po lekturze stwierdzam, że pomimo iż jestem blondynką, to bliżej mi do Jackie niż do Marilyn, choć i jej kilka cech bym w sobie znalazła :)

Eleganckie wydanie książki, w twardej lakierowanej oprawie i z kredowymi kartkami, podkreśla styl książki. A eleganckie, lecz chwilami zabawne rysunki, wzbogacają treść i sprawiają, że całość nabiera lekkości. Lubię takie książki i Wam ją polecam! 8 komentarzy:

 1. Czytałam same pozytywne opinie na temat tej książki, a że tematyka jak najbardziej mnie zainteresowała to z przyjemnością po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno usłyszałam o tej książce i chodzi teraz za mną. Na pewno po nią sięgnę. Po pierwsze dlatego, że darzę sympatią jej bohaterki, ale również dlatego, że z chęcią przeczytam o stylu, modzie i klasie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wreszcie! Długo czekałam na jakąś recenzje. Dzięki niej jestem jeszcze bardziej nastawiona do kupna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zajrzę, byłam bardzo ciekawa recenzji, bo to pierwsza jaką czytam o tejże ksiażce. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwie zupełnie różne kobiety. Dwa różne temperamenty. Piękne i fascynujące, każda inaczej. I na dodatek kochały tego samego mężczyznę. Przy czym o ile Jackie miała wrodzoną klasę i gust o tyle Marylin miała głównie seksapil. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam obie panie, dlatego na pewno na książkę się skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwie różne osobowość jak dla mnie :) Przeciwieństwa :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...