wtorek, 29 października 2013

Niepokonani - Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów (aktualnie Widomości, TVP1) a równocześnie człowiek niezwykle doświadczony przez los przygotował książkę, w której przeniósł na jej karty relacje ze spotkań podczas programu Niepokonani. Ogromna popularność, wielkie emocje i duże kontrowersje jakie towarzyszyły jego autorskiemu programowi "Niepokonani", w którym znane postaci po raz pierwszy odkrywały dramatyczne wydarzenia ze swojego życia, sprawiły, że Autor postanowił opisać te historie a także kulisy ich poznania. Bohaterami książki "Niepokonani" Krzysztofa Ziemca są m.in.: Kuba Błaszczykowski (był świadkiem zamordowania matki przez ojca - teraz pochował ojca który wyszedl z wiezienia), Eleni ("anioł", który stracił córkę w wyniku morderstwa), Roman Kluska (biznesmen i filantrop, który został niesłusznie aresztowany), Monika Kuszyńska (była wokalistka Varius Manx), ojciec Kamili Skolimowskiej i zarazem jej trener, opiekun (Kamila zmarła w czasie zawodów), Jacek Olszewski (mąż Agaty Mróz), Radosław Pazura, Jerzy Stuhr.

Okładka:  miękka
Ilość stron:  206
Wydawnictwo: Rafael

Krzysztof  Ziemiec jest wszystkim znany z ekranów telewizorów. Jest dziennikarzem i prezenterem Wiadomości, człowiekiem wzbudzającym zaufanie. Jest on również człowiekiem niezwykle doświadczonym przez los. Przeżył pożar swojego domu, gdzie został bardzo dotkliwie poparzony. Długi czas spędził na leczeniu i rehabilitacji, ale wyszedł z tego mocniejszy. Jak sam twierdzi „wszystko w życiu jest po coś”. Swoje doświadczenia życiowe i tragedię, jaką przeszedł, wykorzystał w swojej pracy. Stała się ona siłą napędową do powstania programu „Niepokonani”, na podstawie którego powstała książka.

Książka „Niepokonani” stanowi nie tylko zapis rozmów i spotkań, jakie przeprowadził Krzysztof Ziemiec ze swoimi gośćmi, ale jest to również bardzo osobiste źródło jego refleksji, rozmyślań i kulisów powstawania programu. Do swojego programu Krzysztof Ziemiec zaprosił między innymi: poszkodowaną w wypadku samochodowym piosenkarkę Monikę Kuszyńską, męża siatkarki Agaty Mróz, Jacka Olszewskiego, podróżniczkę Beatę Pawlikowską, piosenkarza Bogusława Meca, aktora Henryka Gołębiewskiego, ojca Kamili Skolimowskiej, piosenkarkę Eleni, młodego podróżnika Jaśka Melę, piłkarza Kubę Błaszczykowskiego, czy aktorkę Ewę Błaszczyk.
Tych wielkich ludzi, znanych i popularnych, łączy jedno, przeżyta tragedia, która odcisnęła na nich swoje piętno. Rozmowy, które przeprowadza z nimi Krzysztof Ziemiec są bardzo osobiste, wzruszające i na pewno bardzo dla jego gości bolesne. Wracają wspomnienia, wraca ból….
Jednak z wszystkich tych rozmów, pomimo trudów i złego, które doświadczyli, bije nadzieja, optymizm i swego rodzaju pokora.
Trudy i tragedie hartują ludzi i wpływają na ich dalsze życie. Pozostawiają w nich niezatarty ślad. W czytelnikach i widzach budzą nadzieję, wzruszenie i dodają sił.

Krzysztof Ziemiec prowadzi swoje rozmowy w bardzo szczery i otwarty sposób, stawia trudne pytania, przywołuje tragiczne wspomnienia, zawsze jest przy tym niezwykle delikatny i profesjonalny w każdym calu. Nie wywołuje taniej sensacji, nie zadaje głupich pytań, niedrący tematu, jeśli jego gość nie chce go kontynuować. Pewnie dlatego też nie ma problemu z zaproszeniem do rozmowy kolejnych osób.
„Niepokonani” stanowią dla uczestników oczyszczenie i podsumowanie pewnego etapu ich życia. Książka, tak jak i program telewizyjny, wzrusza i wywołuje emocje. Ta szczerość i otwartość, zarówno Krzysztofa Ziemca jak i jego gości, sprawiają, że odbiera się ich reakcje w sposób naturalny, niewyreżyserowany. Ci wielcy i znani ludzie stają się nam bliżsi i bardziej ludzcy. To już nie są wielkie gwiazdy, ale po prostu ludzie doświadczeni przez życie, jak wielu wokół nas.Recenzja napisana dla portalu Sztukater

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...