niedziela, 10 listopada 2013

Homeland. Ścieżki Carrie - Andrew Kaplan

Jak się to wszystko zaczęło?
Co robiła agentka CIA Carrie Mathison, zanim trafiła na Brody’ego?
Bejrut 2006. Carrie zostaje zdekonspirowana. Musi wracać do Waszyngtonu. Nie może tego znieść. Zaciekle walczy ze swoją chorobą psychiczną i trudną przeszłością. Sprzeciwia się szefom i łamie zasady, by osiągnąć cel, który stał się jej obsesją – złapać jednego z najniebezpieczniejszych terrorystów na świecie. Podwójni szpiedzy, intrygi na wysokim szczeblu, przypadkowy seks, życie w ciągłym zagrożeniu... Czy Carrie odnajdzie w tym chaosie właściwą drogę? Czy odkryje prawdę?
Rewelacyjny thriller – nie tylko dla fanów serialu „Homeland”! 

Okładka ; miękka
Ilość stron:   376
Wudawnictwo: Otwarte

"Homeland" to książka, ktora powstała na podstawie serialu o tym samym tytule. Zawsze mam obawy siegając po takie pozycje, ale muszę stwierdzić, że ta pozycja jest bardzo udana.

Akcja powieści rozpoczyna się w Bejrucie w 2006 roku.
Szyici, sunnici, muzłmanie i chrześcijanie, podwójni i potrójni agencji, CIA, szpiedzy i niebezpieczeństwo,  a wśrod tych sensacji ona jedna, agentka Carrie Mathison cierpiąca na chorobę dwubiegunową, którą odziedziczyła po ojcu. Zadziorna, nieposkromiona i niezwykle odważna. Jest rezydentką CIA w Bejrucie, gdzie prowadzi tajną akcję.Niestety, na skutek splotu wydarzeń musi uciekać, Słowik, z którym miała się spotkać, wystawił ją. Omal nie zginęla, ale udało się jej dotrzeć do tajnego mieszkania. Jednak i tam prześladowcy dotarli, a meta została spalona. Ktoś musiał ponieść winę za niepowodzenie akcji, szef sekcji w Bejrucie odsyła Carrie do Centrali do Langley. Kobieta nadal nie poddaje się i drąży temat. Z informacji, ktore otrzymała przed wyjazdem dowiedziała się, że planowany jest zamach na Stany Zjednoczone. Carrie działa sama, wbrew wszelkim zakazom, jednak z czasem udaje się jej przekonać szefa do współpracy.
Akcja zakrojona jest na szeroka skalę, a kret ryje wewnątrz CIA.
Czy Carrie uda się oczyścić swoje imię i zapobiec tragedii?

Homeland to doskonala powieść szpiegowska, świetnie napisana "z pazurem" i trzeba przyznać, że oryginalna. Carrie musi walczyć, nie tylko ze szpiegami i własnymi przełożonymi, ale również samotnie zmagać się z psychiczną chorobą dwubiegunową, która ją opanowuje Pomaga klozapina, ale Carrie nie może pójść na terapię, bo oznaczałoby to zakończenie jej pracy. Musi walczyć sama i trzeba przyznać, że świetnie się to jej udaje.
Akcja powieści mknie jak burza i wciaga czytelnika. Czytałam z wypiekami na twarzy i wielką ciekawością. Niesamowite klimaty Bejrutu, a wśrod nich delikatna blondynka - trudno o lepszy pomysł. Książka okazała się strzałem w dziesiątkę - to naprawdę świetnie napisany thriller szpiegowski. 
Polecam - czeka Was moc wrażeń, niepowtarzalnych !

1 komentarz:

  1. Ja jestem w trakcie lektury i już jestem pod wrażeniem

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...