poniedziałek, 11 listopada 2013

Ikony mody. 20 ikon, które zmieniły oblicze mody - Federico Rocca

Ta książka prezentuje dwadzieścia ikon mody, które z racji kilku istotnych i niedoścignionych atrybutów stanowią kwintesencję `klasyki domów mody`. Zostały one stworzone przez wielkich artystów, legendarnych interpretatorów trendów, którzy odcisnęli swe piętno nie tylko na konkretnej dziedzinie, ale i na ewolucji postrzegania ducha czasu.

Okładka:  miękka
Ilość stron: 224
Wydawnictwo:   FK Jacek Olesiejuk

Jak każda kobieta interesuję się modą i lubię sięgać po piękne, albumowe wydania o tej tematyce. Tym razem w moje ręcę wpadła książka "Ikony mody", która będzie świetnym prezentem na Święta dla mojej szwagierki.

Moda przemija i wraca. Każda z nas stara się wyłapać aktualne trendy i lekko zmodyfikowac swoją szafę. Jednak w modzie sś klasyki, nieprzemijające, modne zawsze i wszędzie. Pozostają na czasie, pomimo zmieniających sie trendów i upływu czasu.

Piękne, albumowe wydanie "Ikon mody" prezentuje nam 20 rzeczy, ktore zmieniły na zawsze oblicze mody. Emanują one klasą i elegancją, są pragnieniem wszystkich eleganckich kobiet.

Wielką i niepowtarzalną ikoną jest sama w sobie, wielka Coco Chanel - kobieta, która odwróciła o 360 stopni kobiecą modę i wprowadziła elementy, które pozostają trendy do dziś - słynne kostiumiki zestawione ze sznurem pereł, pikowaną torebkę czy perfumy Chanel nr 5. Szyk i klasa.

Niezbędną rzeczą w każdej kobiecej szafie są świetne dżinsy. Ikoną mody na zawsze pozostaną słynne dżinsy L'evis 501 - klasyczne, proste i zawsze eleganckie. W połączeniu z białą koszulą i szpilkami - nieodmiennie robią wrażenie. Szpilki zawsze dodają kobiecie klasy, uroku i elegancji. Do klasyki przechodzą prestiżowe szpilki Manolo Blahnik - przedmiot westchnień i pożądania kobiet.


Każdy dołączyłby do tego zestawinia nieśmiertelny trencz marki Burburry, w którym, zarówno kobiety, jak i mężczyźni wyglądają znakomicie.

Ten klasyczny płaszcz często zestawiany jest z kolejną ikoną mody, jaką jest kapelusz Borsalino, który kochają kobiety i mężczyźni, oraz który jest wielką gwiazdą ekranów.
Co jeszcze dodalibyście do klasyków? Na pewno słynne apaszki od Hermesa, balerinki - uwielbiane przez wszystkie kobiety, puchowe kurtki Monclar, okulary Ray Ban, torebkę Kelly's bag czy odwieczną, małą czarną, w ktorej tak fantastycznie wyglądała Audrey Hepburn.


Oczywiscie, każda z kobiet, dodałaby tutaj swoje modowe pewniaki. Jednak mając kilka elementów z klasyki, kobieta zawsze jest modna i dobrze ubrana. Warunek jest jeden, muszą one być dobrej jakości, zadbane i czyste.

Album "Ikony mody" jest pięknie wydany i bogato ilustrowany. Przedmowę do tej pozycji napisała sama Alberta Ferretti. Całość jest niezwykle ciekawa i ...elegancka. Może stanowić świetny prezent na zbliżające się Boże Narodzenie dla każdej kobiety. 

Nic dodać, nic ująć - tę pozycję po prostu trzeba mieć :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...