sobota, 25 stycznia 2014

INTUICJA - Patricia Cornwell

Sprawa zgwałcenia i zabójstwa młodej biegaczki Toni Darien, której martwe ciało znaleziono w nowojorskim Central Parku, od początku budzi wątpliwości. Ślady pozostawione na miejscu zbrodni wskazują, iż popełniono ją kilka godzin wcześniej.  Coś łączy to morderstwo z tajemniczym zaginięciem bogatej finansistki Hannah Starr, która dosłownie rozpłynęła się w powietrzu po opuszczeniu restauracji w Greenwich Village. Siostrzenica Kay, Lucy – osobiście zainteresowana wyjaśnieniem zagadki, gdyż Hannah oszukała ją na sporą sumę pieniędzy – prowadzi własne śledztwo w cyberprzestrzeni. Czy z pomocą Lucy policji uda się odnaleźć Hannah żywą? Uczestnicząc w programie telewizyjnym poświęconym sprawom kryminalnym, Scarpetta zdaje sobie sprawę, że macki obu spraw sięgają głębiej, niż początkowo podejrzewała. 

Okładka:  miękka
Ilość stron:    464
Wydawnictwo:   Albatros  A.Kuryłowicz
Premiera:  17 stycznia 2014

Patricia Cornwell znana jest ze swojej serii powieści z Kay Scarpetta, w roli głównej. Doktor Kay Scarpetta jest lekarzem sądowym, znanym i cenionym koronerem. 

Tym razem, zajmuje się sprawą zabójstwa biegaczki Toni Darien, która została znaleziona w pobliżu Central Parku w Nowym Jorku. Sprawa budzi szereg kontrowersji, bo ślady z miejsca zbrodni i wyniki badań są ze sobą sprzeczne. Odmienne zdania mają też Kay i prowadzaca sprawę  prokurator, Jamie Berger. Według wyników badań, przeprowadzonych przez Scarpettę, Toni nie żyje od ponad 36 godzin, ale według śladów z miejsca zbrodni i zeznań świadka, zaledwie od kilku godzin. Gdzie tkwi prawda?
Sprawa Toni splata się z tajemniczym zaginięciem bogatej finansistki, Hannah Starr. Obie sprawy wydają się łączyć... żółte taksówki. W rozwiązanie tych spraw zamieszany jest również mąż Kay, Benton, oraz jej siostrzenica, Lucy. Ta ostatnia prowadzi swoje własne sledztwo w internetcie dotyczące zaginięcia Hannah Starr, z którą ma prywatne porachunki.  Sprawy są bardziej ze sobą powiązane niż się może wydawać. Macki sięgają w przeszłość, w przeszłość Bentona.
Czy Kay uda się z pomocą bliskich wyjaśnić te sprawy? Jaki będą miały finał?
Droga do celu na pewno nie będzie prosta i łatwa - stanie na niej nie tylko dziwna pacjentka Bentona, ale i ktoś podrzuci bombę do domu Kay. Mocne emocje przed Wami :)

Patricia Cornwell napisała cały cykl powieści kryminalno-sensacyjnych, z Kay Scarpettą w  roli głównej. Jednak jej powieści są bardzo nierówne, część jest znakomitych, a część, niestety, nuży. Na szczęście "Intuicja" należy do tej lepszej grupy w jej twórczości. Jest dobrze napisana, zaskakująca i ma swój klimacik, czyli coś, co ja ogromnie cenię w książkach. Kay Scarpetta, jak zwykle, dąży do celu, pomimo licznych przeciwności losu, które na nią czyhają. Ma mocne wsparcie ze strony Lucy i męża, choć jego dawne tajemnicze zniknięcie, stale kładzie się cieniem na ich związku, a teraz i na pracy. Czy sobie poradzą z tym?
"Intuicja" to niezła lektura na długi weekend lub zimowe wieczory, zapewniająca sporą dawkę emocji - polecam!
"Intuicję" możecie kupić w promocyjnej cenie na stronie księgarni Fabryka

10 komentarzy:

 1. Już kilka razy zetknęłam się z opiniami o tej książce i coraz bardziej zaczyna mnie ona interesować. Chyba się w końcu skuszę, kiedy się uporam z tym co mam do przeczytania.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie brzmi całkiem nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś się skuszę, jak już definitywnie przekonam się do kryminałów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością w przyszłości się skuszę... Lubię sporadycznie czytać takie książki... Dzięki za podsunięcie pomysłu na kolejną pozycję do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka już na mnie czeka i muszę powiedzieć, że jestem jej naprawdę ciekawa. Chociaż to nic dziwnego skoro moja mama przy każdej okazji stara się mnie namówić do zapoznania z serią o Kay Scarpettcie, którą naprawdę uwielbia :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedna z bardziej lubianych przeze mnie serii.

  OdpowiedzUsuń
 7. jestem strasznie ciekay tej ksiażki, niestety brak czasu, mam nadzieje ze w najblższym czasie uda mi sie ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...