piątek, 14 lutego 2014

Stephanie Plum. Wystrzałowa Dziewiątka - Janet Evanovich

Stephanie Plum ma znacznie więcej szczęścia niż umiejętności, jednak zawsze wychodzi na swoje.
Trzeba odzyskać kaucję związaną z wizą. Pewien Hindus miał trzymiesięczną wizę z pozwoleniem na pracę i poręczono, iż wyjedzie, gdy skończy mu się zezwolenie na pobyt w Stanach. Jednak, jak to w życiu Stephanie – łatwo nie będzie. Jej trop prowadzi do grupy zabójców – słowo „łowczyni” nabiera nowego znaczenia. Szczególnie w Vegas, w otoczeniu tysiąca sobowtórów Elvisa, Toma Jonesa i stringów King Konga!

Okładka:  miękka
Ilość stron:  384
Wydawnictwo:  Fabryka Słów
Premiera:   14 luty 2014

No i mamy kolejny tom przygód nieustraszonej Śliweczki. 
Stephanie Plum zajmuje się łapaniem przestępców, za których kaucję wyłożył Vinnie, u którego pracuje. Ta młoda kobieta ma więcej szczęścia niż rozumu i umiejętności. Nie cierpi broni i notorycznie pakuje się w kłopoty, z których ochoczo wyciągają ją Morelli z Komandosem. Jej życie osobiste również do prostych nie należy. Oficjalnie jest z Morellim, ale coś w magnetyczny sposób ciągnie ją doKomandosa, zresztą z wzajemnością. Dylematów jej nie brakuje.

Tym razem, zaczyna dzień od łapania Punky'ego Baloga. Oczywiście, towarzyszy jej niezastąpiona Lula.  Czeka je niezła zabawa, bo mężczyzna wita je w oryginalny sposób. Wystawia w oknie gołą pupę i nie tylko... Kiedy w końcu wchodzą do środka, okazuje się, że Punky wita je nagusieńki i w dodatku wysmarowany od stóp do głów wazeliną :) Pojmanie go do łatwych... i przyjemnych nie należy.
Potem na Stephanie czeka już kolejne zlecenie. Trzeba znaleźć miejsce pobytu Hindusa, Samuela Singha, któremu kończy się pozwolenie na pracę. Niestety, od kilku dni mężczyzna jest nieuchwytny. Nie pojawia się w wynajmowanym mieszkaniu ani w pracy. Śliwka rusza jego śladem, jednak sprawy nie ułatwia jej tajemniczy gnębiciel, który depcze jej po piętach. Pozostawia tajemnicze kwiaty i makabryczne zdjęcia. Niestety, wiąże się to z również ze zgonami. Morderca jest krok przed Śliwką i eliminuje jej potencjalnych informatorów, a w finale i poszukiwanego. O co chodzi? Z kim nieustraszona łowczyni musi się zmierzyć?
Dzielnie wspierają ją Komanos i Morelli, choć ten pierwszy wychodzi z tego osłabiony personalnie. Tym razem  zamiast samochodów, Steph eliminuje  pracowników Komandosa. Oczywiście, niechcący :)
I jeszcze pojedzie do Vegas! Sami przeczytajcie najnowsze perypetie Śliweczki - dobra zabawa gwarantowana!

Janet Evanovich, po raz kolejny, zdołała mnie zaskoczyć i rozbawić do łez. Wizja wysmarowanego wazeliną Punky'ego wywołała głośne salwy śmiechu, na co moja rodzinka pukała paluszkiem w czółko :)
Dziewiąty już tom przygód Śliwki jest niezmiennie świetnie napisany, zabawny, ale i intrygujący. Tajemnicza gra i depczący po piętach Steph morderca dodają całości pieprzyku, a moja ulubiona babcia Mazurowa jak zwykle wywołuje uśmiech. Jeśli doda się do tego padających jak muchy pracowników Komandosa i obżerającą się za czterech, siostrę Steph - atrakcji nie brakuje.
Jeśli macie ochotę na dobrą zabawę zaprawioną pościgami i szczyptą tajemnicy - polecam "Wystrzałową Dziewiątkę" ")


Książkę "Wystrzałowa Dziewiątka" możecie nabyć na stronie księgarni Fabryka

5 komentarzy:

 1. Hmm. Może się skuszę kiedyś na tą ksiązkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom wciąż przede mną ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Darowałam sobie tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pora w końcu nadrobić zaległości z tą serią, bo jak na razie utknęłam po pierwszym tomie. Wcale nie dlatego, że mi się nie podobało :D Po prostu nie oczarowała mnie tak bardzo jak miałam nadzieję :P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...