środa, 28 maja 2014

Konkurs - rozdawajka

Tak jak obiecałam, mam dla Was egzemplarz książki

"Walka jest kobietą"


który ufundował Dom Wydawniczy PWN.

Zasady konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest blog Anna - moje ksiażki
2. Nagrodę ufundował Dom Wydawniczy PWN
3. Konkurs trwa od 28 maja do 31 maja 2014.
4. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 1 czerwca i zostanie opublikowane na blogu 2 czerwca 2014.
5. Pytanie konkursowe - Z czym kojarzy Ci się hasło Walka jest kobietą?
6. Proszę w komentarzu zostawić odpowiedź na to pytanie i swój adres mailowy. Miło mi będzie, jeśli dołączycie do obserwatorów bloga.


Życzę udanej zabawy!

6 komentarzy:

 1. e-mail: blogsilviana@gmail.com
  Odpowiedź: kobiety od zawsze musiały walczyć: o miłość, o swoje dzieci, o lepsze życie dla siebie, o prawa wyborcze, możliwość pójścia do szkoły. Dlatego też drugim imieniem każdej kobiety jest walka. To miano przylgnęło do nas jak druga skóra. Wbrew pozorom - kobieta określana jako płeć słabsza - jest znacznie silniejsza niż nie jeden mężczyzna.
  Skoro od wieków walczymy, to naszą sztukę waleczności dopracowałyśmy do perfekcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po pierwsze z gramatyką. Ta walka, rodzaj żeński, czyli kobieta. Przy czym np. w języku niemieckim już nie, więc zaczynam rozważać, jak poradziłby sobie z tym dylematem tłumacz.

  Z drugiej strony mam gdzieś w głowie książkę "Sztuka wojny dla kobiet" i staje się dla mnie jasne, że mężczyźni zawsze mieli wszystko podane na talerzu - karierę, życie, przygody, a kobiety musiały walczyć, by uzyskać to samo. A raczej to samo, tyle że mniej, bo kobieta nigdy nie dostała niczego tak łatwo jak mężczyzna. Kobiety potrafią walczyć, mężczyźni żyją na zasadzie tej wyimaginowanej solidarności. A kobieta musi poświęcić wszystko, by zyskać cokolwiek.

  allenee1991@gmail.com
  (nie ma mnie do szóstego czerwca, więc w przypadku mojej wygranej, proszę o cierpliwość, jeśli chodzi o kontakt)

  OdpowiedzUsuń
 3. Walka oznacza dążenie do czegoś, często podejmowanie radykalnych środków. Kojarzy mi się z żywiołem i determinacją. I te cechy w zupełności oddają naturę kobiet, więc nie ma innej opcji, żeby walka nie była kobietą;)
  neeefericit@gmail.com
  pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj:)
  Zaglądam, ale nie komentuje... ot cała ja. No, ale jak konkurs to coś napisze;p (ale ze mnie chciwe zwierze;p)
  No dopsz:) Z czym mi się kojarzy? Przed oczami stanęła mi jedna z bohaterek wykreowanych przeze mnie. Mowa o Norze. Kobieta silna, nie poddająca się i mająca własne zdanie jak i poglądy, a która jest też nieśmiała i urocza, kiedy tylko zachodzi potrzeba.Nieświadoma swego pochodzenia, odkrywająca w sobie niewyobrażalne pokłady siły. Dla mnie każda kobieta walczy. I nie ważne czy jest kurą domową czy kobietą sukcesu. Każda w nas ma ogień, który raz rozpalony nigdy nie przygasa:)
  Mail masz, i wszystkie takie tam:)
  Pozdrawiam i życzę Wszystkim powodzenia;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hasło Walka jest kobietą kojarzy mi się z czymś niewyobrażalnym do pokonania, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi i odpowiedniemu nastawieniu psychicznemu tę bitwa można wygrać. Kobiety od pierwszych chwil dostawały "zadania przyboczne"- jak wtedy uważano- a mężczyźni polowali. A w trakcie wojen, angażowali się w te konflikty zostawiając je same. Tak na prawdę to one były prawdziwymi wojownikami, gdyż musiały zapewnić przetrwanie sobie i dzieciom bez żadnej pomocy.
  Kobiety ukazują niesamowitą siłę i zaangażowanie, w tragicznych chwilach i są gotowe do działania, nawet są w stanie poświęcić swoje życie dla najbliższych.

  Mail: KerliKoivPoland@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo wam wszystkim seredecznie dziekuję!!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...