piątek, 4 lipca 2014

Dwie głowy anioła - Hanna Cygler

Kontynuacja powieści "Głowa anioła".
Julia wraz z mężem postanawia wybrać się na wypoczynek do swojej rodzinnej miejscowości. Oboje nie posiadają się ze zdumienia na widok zmian, jakie tam zaszły. Wakacyjną sielankę przerywa jednak znalezienie zwłok. Urlop staje się aż za bardzo ekscytujący. Romans, odrobina sensacji i kryminału, zwroty akcji, zresztą jak zwykle w powieściach Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku.

Okładka: miękka
Ilość stron:  288
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

"Dwie głowy anioła" to kontynuacja, czytanej przeze mnie niedawno, "Głowy anioła". Opowiada ona o  dalszych losach Julii Cassini i Aleksandra Orlicz-Drudzkiego.

Autorka przenosi nas w czasie o kilka lat. Julia i Alek są małżeństwem i mają dwójkę małych dzieci. Julia jest stale w ruchu, nadzoruje swoją firmę architektoniczną i lata po świecie. A Alek nie zdał egazminu adwokackiego i zajmuje się dziećmi. Jest mężem swojej żony i zaczyna mu to ciążyć. Kiepsko się też ostatnio dogadują, łączą ich dzieci, niespecjalnie mają czas dla siebie, mijają się zamiast żyć razem.
Alek zabiera dzieci do swoich przyjaciół, Kazika i Lidii na wieś, Julia nie jest tym zachwycona. 
W międzyczasie, ona zajmuje się firmą i stara się o nowego wspólnika oraz przeprowadza z Michałem badania genetyczne, które maja wykazać, czy są rodzeństwem. Alek jest zazdrosny o żonę i podejrzewa, że robią badania po to, aby znowu być razem. Nieprzekonuje go nawet związek Michała z asystentką Julii. 
Jakoś wszystko układa się nie tak dla tej pary.... Alek przyjmuje pracę związaną z dystrybucja herbarii, co również nie podoba się Julii. Losy tej pary są mocno pokręcone. 
W powieści pojawi się i trup, i bandyci, i zdrada. Jak wpłynie to na dalsze życie Julii i Alka? Sami się przekonajcie! Czeka was kilka niespodzianek.

Hanna Cygler zaserwowała mi przyjemny czas z dwójką dobrze znanych bohaterów, choć nie ukrywam, że zdziwiłam się ich metamorfozą. O ile w pierwszej części polubiłam ich, szczególnei Alka, tak w drugiej - byłam zaskoczona jak się zmienili. Jakby sami nie wiedzieli, czego chcą i co jest dla nich ważne. Zrekompensowały mi te odczucia przesympatyczne postacie Kazika i Lidki, którzy są moimi faworytami w tej powieści.
"Dwie głowy anioła" okazały się połączeniem powieści obyczajowej z sensacją, działo się naprawdę wiele. Przeczytałam z przyjemnością, choć pierwszy tom zdecydowanie bardziej mi się podobał. Polecam jako fajne, letnie czytadło.
3 komentarze:

  1. Bardzo lubię twórczość Hanny Cygler, ale z tą książką nie miałam jeszcze do czynienia

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chciałabym przeczytać obie części :) Tej autorki do tej pory czytałam jedynie "Kolor bursztynu" oraz "Bratnie dusze" i bardzo mi się podobały.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię książki H. Cygler. Polecam Ci "Bratnie dusze" :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...