czwartek, 31 lipca 2014

Trauma tom.2 - Erik Axl Sund

Detektyw Jeanette Kihlberg musi przerwać śledztwo w sprawie zamordowanego chłopca imigranta, kiedy ginie wpływowy sztokholmski biznesmen. Zbrodnia ta nosi znamiona rytuału, a wiele wskazuje na to, że mógł to być również akt zemsty. Policja prosi o pomoc w przygotowaniu portretu psychologicznego sprawcy psycholog Sofię Zetterlund. Jeanette nie zaprzestaje pracy przy starym dochodzeniu i poszukiwań zaginionej Viktorii Bergmann. Ślady prowadzą do ekskluzywnej szkoły z internatem w Sigtunie, do Danii oraz wydarzeń z dalekiej przeszłości.

okładka: miękka
Ilość stron:  408
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Oblicza Victorii Bergmann, tom 2

"Obłęd" był niesamowity i z niecierpliwoscią wyczekiwałam II tomu Obliczy Victorii Bergmann. Można powiedzieć, że okazał się jeszcze lepszy. Teraz aż się boję, co autorzy zaserwują nam w III tomie.

Tom rozpoczyna dość mocna scena porwania syna detektyw Jeanette Kihlberg. Kobieta sama jest w szoku od uderzenia w głowę butelką, to jeszcze dodatkowo musi zmagać się z poszukiwaniem syna. W końcu okazuje się, że chłopak się odnalazł i trafił do szpitala. Jest mocno wyziębiony i pijany, leży nieprzytomny, a Jeanette nie odstępuje go. A w jej głowie szaleje tysiące myśli. W szpitalu pojawia się detektyw Hurtig, ktory ma wspierać śledztwa prowadzone przez panią detektyw. Postanawiają nieoficjalnie kontynuować śledztwo dotyczące śmierci nieletnich chłopców  (opisane w Obłędzie).
W tym samym czasie zostaje zamordowany znany biznesmen, a ślady wskazują na zemstę. Hurtig pracuje nad tą sprawą z Jeanette, a dodatkowo proszą o pomoc w sporządzeniu portretu psychologicznego zabójcy, psycholog Sofię Zetterlund. Sprawy się komplikują, kiedy zaczynają ginąć kolejne osoby....
Pozostaje jeszcze kwestia starej sprawy, dotyczącej zaginięcia Victorii Bergmann, która nie daje spokoju Jeanette Kihlberg. A przecież rozwiązanie jest tak blisko niej.....

Trzeba przyznać, że duet pisarski Jerkera Erikssona i Håkana Axlandra Sunquista jest niesamowity. Doskonale się uzupełniają, a ich powieści są po prostu doskonałe. Przerażają i przyprawiają czytelnika o gęsią skórkę. Na szczególną uwagę zasługują genialne kreacje bohaterów powieści, że o samej fabule nie wspomnę. Od "Traumy" nie można się oderwać, mimo, że chwilami włos jeży się na głowie. 
"Trauma" jest płynną kontynuacją "Obłędu" - doskonale napisana i idealnie powiązana. Jestem pod ogromnym wrażeniem i z niecierpliwością czekam na finał. A miłośnikom mocnych wrażeń z czystym sercem polecam cykl "Oblicza Victorii Bergmann" !

Książkę Trauma możecie kupić w księgarni Fabryka.pl,


2 komentarze:

  1. przyznam szczerze, że jestem bardzo zainteresowana książką!

    OdpowiedzUsuń
  2. I tom mnie zachwycił, na II czekam nieustająco i mam nadzieję, ze się doczekam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...