wtorek, 8 lipca 2014

Zaczaruj mnie - Karolina Frankowska

Świeżo upieczona magister psychologii Zosia ma masę planów na przyszłość, ideałów, zapału i… boleśnie zderza się z rzeczywistością. Zamiast wymarzonej pracy w zawodzie psychoterapeuty ląduje w biurze doradztwa zawodowego wątpliwej renomy, jej finanse to jedna wielka katastrofa, a dodatkowo nie wiedzie się jej w miłości. Aby sprowokować szczęście do małego uśmiechu, postanawia uciec się do starego, sprawdzonego sposobu - wystarczy zapisać swoje marzenie na karteczce i zakopać bez ujawniania treści. Dobrze, że w chociaż tej sprawie może liczyć na pomoc Kaśki i Bartka - swoich przyjaciół ze studiów. Cała trójkę poznajemy w momencie, gdy tłumaczą się policjantom, co robią wieczorem w parku z butelką wina i …saperką. Wydaje się, że gorzej już być nie może … A tymczasem magiczna sztuczka najwyraźniej zaczyna działać! Zosia po kilku dniach dostaje propozycję pracy. Psycholog-konsultant na planie popularnego serialu, to brzmi świetnie!

Okładka: miękka
Ilość stron:  328
Wydawnictwo:   Wydawnictwo Literackie
Cykl:  Seria z fasonem
Premiera: 3 lipca 2014

Seria z fasonem Wydawnictwa Literackiego przypadła mi do gustu - to fajna, babska literatura i bardzo ładnie wydana. Okładki pasują do siebie i ładnie prezentują się na półce.

"Zaczaruj mnie" to opowieść o przyjaźni i miłości, o zaufaniu i wzajemnym wsparciu. Książka opowiada o przyjaźni trójki bohaterów - Zosi, Kaśki i Bartka. Znają się świetnie i wspólnie wynajmują mieszkanie. Zosia jest z wykształcenia magistrem psychologii, która marzy o kursie psychoterapii i pracy w zawodzie. Póki co zarabia na życie w biurze doradztwa zawodowego - nie lubi tej pracy, ale rachunki trzeba z czegoś płacić. Nieodłącznym towarzyszem jej wędrówek jest żółty holender, z którym jest związana wręcz uczuciowo. Kaśka jest wziętą charakteryzatorką pracujacą w telewizji, a Bartek to typ  życiowego nieudacznika, który utrzymuje się z prac dorywczych i pieniędzy od rodziców. Wzajemnie wspierają się i pomagają sobie w trudnych chwilach. 
Pewnego dnia wpadają na oryginalny pomysł, aby napisać na karteczkach swoje marzenia i zrobić z nich w parku "sekrety". Zostają przyłapani z saperką w plecaku i winem w dłoni, w parku przez policję. Muszą się gęsto tłumaczyć....Czy marzenia z sekretów im się spełnią? oto jest pytanie! Na pewno przed nimi jeszcze wiele perypetii. A zniszczony holender i wielka kłótnia, to tylko niektóre z nich. Przekonajcie się sami jak bogate jest ich życie :)

"Zaczaruj mnie" to książka porównywana do serialu "Przyjaciele" i ewidentnie coś w tym jest. Książka jest ciepła i wzruszająca, a przyjaźń to wiodący temat. Autorka pokazuje nam, co jest w życiu ważne. Przy tym całość napisana jest lekko i dowcipnie, czyta się ją z przyjemnością. Miłość, przyjaźń, czy chęć niesienia pomocy to wartości, które mówią same za siebie. Są przy tym cenne i nie przemijają. Nasi bohaterowie sami przekonują się, co jest dla nich najważniejsze, a czasem prawda bardzo boli. Czy jednak zniszczy ich przyjaźń? Przeczytajcie sami! Czeka was doskonała zabawa w doborowym towarzystwie - polecam serdecznie!
Książke "Zaczaruj mnie" kupicie w księgarni Fabryka

8 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że mam tę książkę u siebie. Idealna lektura na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na razie czytałam z tej serii tylko "Jajko z niespodzianką", które bardzo mi się podobała. Tą książkę także chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio bardzo polubiłam polskich autorów, więc bardzo możliwe, że i po tę książkę sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna lektura, która wakacyjnie mnie kusi.. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niebawem będę czytać jest idealna na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam w Lublinie gdy książka przyszła. Mama mi ją zabrała i czyta, nie mam prawa jej tknąć chwilowo :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie nabyłam książkę :) Cieszę się, że czeka mnie fantastyczna lektura :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...