środa, 27 sierpnia 2014

Odpoczywaj w pokoju - Sofie Sarenbrant

W damskiej umywalni spa Yasuragi Hasseludden obsługa znajduje nieprzytomną kobietę, która, jak się okazuje, jest znaną aktorką. Wkrótce potem, w pokoju 327, zostaje znaleziona para martwych staruszków. Oba incydenty wydają się być tylko nieszczęśliwymi wypadkami, ale kierownik hotelu Peter Berg i dyrektor generalny Nils Wedén mają złe przeczucia. Kiedy na terenie ośrodka – tym razem w gorących źródłach pod gołym niebem – umiera jeszcze jedna osoba, staje się jasne, że przypadkowe śmierci muszą być ze sobą powiązane. Prowadząca śledztwo Emma Sköld z wydziału kryminalnego policji w Nacka szybko dochodzi do wniosku, że nie jest to kolejna rutynowa sprawa.

Okladka: miękka
Ilość stron:  328
Wydawnictwo:  Czarna owca
Cykl:  Czarna Seria

Luksusowy hotel, nieprzytomna znana aktorka, nieżyjące starsze małżeństwo.... i lawina ruszyła. Pozornie różne zdarzenia, niezwiązane z sobą, a jednak mało naturalne. Do takich wniosków dochodzi Emma Skold z policji w Nacka i stwierdza, że nie jest to zwyczajna sprawa. Choć wolałaby, żeby to było oczywiste i żeby mogła zamknąć temat. Jakoś wszystko naraz skumulowało się na jej głowie.....

Yasuragi Hasseludden to istniejący naprawdę, ekskluzywny hotel ze spa w Sztokholmie. W tym bajecznym, pełnym spokoju miejscu następują wstrząsajace zjawiska, które z pozoru wydają się normalne, takie jednak nie są.... Zarówno zapaść znanej aktorki Susanny Tamm, jak i wyglądająca na samobójczą, śmierć starszego małżeństwa, wcale oczywiste nie są. Policja ma twardy orzech do zgryzienia, a hotel nielada kłopot, aby sprawę wyciszyć i nie zaszkodzić swojej reputacji. Jednak to nie koniec nieszczęść - fatum czy celowe działanie? Oto jest pytanie, a rozwiązanie wcale nie wydaje się proste....

Emma Skold prowadzi tę sprawę. Jest pod wielką presją, gdyż stale oceniana jest przez pryzmat ojca, szacownego komendanta policji. To zadanie, to również wyzwanie dla niej, ale i sposób na wykazanie się. A w dodatku życie prywatne też do najbardziej udanych nie należy. Wyzwania przed nią. Jak pokieruje swoimi działaniami? Przekonajcie się sami!

"Odpoczywaj w pokoju" to świetnie napisany kryminał. Z jednej strony mamy przyjemne, relaksujące i bardzo ekskluzywne miejsce, któremu towarzyszy śmierć. Dwie skrajności, które doskonale się uzupełniają tworząc niesamowity klimat. Autorka sprawnie prowadzi akcję powieści, skutecznie zwodząc czytelnika i podsuwając mu mylne wątki. Całość jest ciekawa i bardzo oryginalna. Czytałam z ciekawością i zaintrygowaniem. Naprawdę kolejna, świetna pozycja w kultowej Czarnej Serii - polecam!

Książkę "Odpoczywaj w pokoju"
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...