sobota, 23 sierpnia 2014

Szept wiatru - Elizabeth Haran

Amelia Divine jest zamożna, kapryśna, zepsuta… i nieszczęśliwa. Niedawno w tragicznych okolicznościach straciła niemal wszystkich najbliższych. W trakcie podróży do nowej rodziny dochodzi do katastrofy: parowiec, którym płynie, idzie na dno po zderzeniu z rafą koralową. Amelia zmusza swoją przyjaciółkę Lucy, by ta oddała jej miejsce w szalupie ratunkowej. Lucy ginie, Amelia jest jedną z dwóch ocalałych osób. Druga to Sarah Jones, której sąd zamienił karę więzienia na pracę na farmie prowadzonej przez owdowiałego farmera z siedmiorgiem dzieci. W wyniku uderzenia w głowę Amelia traci pamięć. Sarah korzysta ze sposobności i podaje się za nią w nadziei, że nigdy więcej już jej nie zobaczy i że skieruje swoje życie na nowe, lepsze tory. Przeznaczenie chce jednak inaczej: losy dwóch młodych kobiet splatają się na dobre w poruszającej historii o miłości, chciwości i zdradzie. Gorące namiętności, zwykłe ludzkie słabostki, miłość, nienawiść i zazdrość – a wszystko w egzotycznych, baśniowych plenerach dalekiej Australii.

Okładka: miękka
Ilość stron:  576
Wydawnictwo:   MUZA   Akurat

Urzekła mnie okładka tej książki, taka pastelowa i delikatna. Treść książki przypominała mi sceny z "Titanica" i z przyjemnością ją przeczytałam :)

Akcja powieści toczy się na przełomie XIX i XX wieku. Głównymi bohaterkami powieści "Szept wiatru" są dwie kobiety, Amelia Divine i Sara Jones. Amelia to rozpieszczona arystokratka, bogata i zepsuta. Kiedy straciła swoją rodzinę, trafiła na pokład parowca "Gazela"i wyruszyła do nowych opiekunów. Parowiec wpadł na rafy i zaczął tonąć. Amelia wymusiła na swej przyjaciółce, Lucy, miejsce w szalupie ratunkowej. Tym samym, Lucy zginęła, a Amelia ocalała. Ocalała też druga pasażerka parowca, Sarah Jones. Kobieta jest więźniarką, która została skazana, a kara więzienia została zamieniona na pracę na farmie, dokąd się udaje. 
Amelia nieszczęśliwie uderza się w głowę i traci pamięć - i tutaj ich role się odwracają, bo Sarah korzysta z tego faktu i przejmuje jej tożsamość. Sarah staje się Amelią, a Amelia Sarah.
Ta chwila splata mocno ich losy.... Jak potoczą się dalsze losy tych dwóch uratownaych kobiet? Musicie przekonać się sami :)

Ksiazkę "Szept wiatru" pochłonęłam błyskawicznie, z wypiekami na twarzy i zaciekawieniem. To świetnie napisana powieść obyczajowa z dużą dawką romansu. Intrygująca fabuła i świetne kreacje bohaterek, to duże plusy tej powieści. Znajdziecie w niej miłość, nienawiść, intrygi i namiętności, pełna jest emocji i poruszających scen. Autorka operuje prostym, lekkim i bardzo plastycznym językiem, dlatego też ksiązkę czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Mnie porwała opowieść o dwóch kobietach, ich metamorfozy i perypetie życiowe. Dobra, babska literatura. Polecam serdecznie!Książkę "Szept wiatru" mozna kupić
4 komentarze:

 1. Musimy zerwać z naszą synchronizacją :D :P :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się to mimowolne porównanie do historii Titanica - chętnie poznam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zdecydowałam się na drugą książkę autorki, "Pod płonącym niebem", ale to co piszesz o tej daje mi nadzieję, że obie przypadną mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno czytałam tę książkę (recenzja u mnie na blogu) i mi się bardzo podobała. Intrygi, romanse w XIX wieku na pięknej wyspie... Nic dodać, nic ująć :). Niedługo mam w planach "Pod płonącym niebem", ostatnio zakupiłam.

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...