sobota, 13 września 2014

Podróż po miłość. Tom II: Maria - Dorota Ponińska

Emilia wiedzie bezpieczne życie u boku tureckiego męża, dopóki napięte stosunki pomiędzy imperium osmańskim a Rosją nie doprowadzą do wybuchu wojny krymskiej. To burzy spokój rodziny. Zakir postanawia bowiem przyłączyć się do walk, a żona podąża za nim, choć oznacza to rozstanie z ukochanym synem. Jak potoczą się dalsze losy Emilii? Czy jej dorastająca w Rosji córka Maria pozna prawdę o swoich tureckich korzeniach oraz starszego brata? Czy dorosły już Kemal wybaczy matce, że go porzuciła jako dziecko, wybierając swobodne życie poza haremem?

okładka: miękka
Ilość stron:  384
Wydawnictwo:  Nasza Księgarnia

Jakiś czas temu przeczytałam pierwszy tom Podróży po miłość opowiadający o losach Emilii. Teraz z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejny tom przybliżający czytelnikom losy jej córki, Marii.

Saga "Podróż po miłość" opowiada o losach Emilii i Marii Konarskich. Kobiet o wielu korzeniach - polskich, rosyjskich i tureckich.  Emilia przez długi czas wiodła szczęśliwe życie u boku swego tureckiego męża, Zakira. Dochowali się synka, Kemala, którego oboje uwielbiali. Jednak kobieta, w domu męża, nigdy nie czuła się jak u siebie. Wybuchła wojna, Zakir zaciągnął się do wojska, a Emilia pojechała za nim. Poszukiwała męża i pracowała w szpitalu pomagając rannym, u boku słynnej Florance Nightingale. Kiedy Zakir umiera, Emilia nie chce wracać do Turcji. Ponadto okazuje się, że jest w ciąży... Chce zabrać do siebie syna, jednak napotyka na opór teściów. Wraca na Krym, z nieodłączną Nadire, gdzie otrzymuje pomoc ze strony znanego malarza Ajwazowskiego - prowadzi jego pensjonat i wychowuje swoją Marysię.
Dziewczynka dorasta, wiele rozumie, ale nie do końca wie, kim jest. Uwielbia malować i na tym skupia swoje siły. Ich życie nie jest ani proste, ani łatwe. Przeszłość powraca i ukazuje swoje inne oblicze.

"Podróż po miłość" to fantastycznie napisana saga o niezwykłych kobietach z rodziny Konarskich. Autorka przenosi nas w egzotyczne miejsca i odmalowuje barwne krajobrazy, które przemawiają do wyobraźni. Dorota Ponińska doskonale operuje piórem, zabierając czytelnika w fascynująca podróż w czasie i przestrzeni. Niezwykłe losy dwóch kobiet wzruszają czytelnika i sprawiają, że podąża się za nimi jak cień, chcąc poznać ich dalsze losy. Bardzo jestem ciekawa, jakie losy czekają córeczkę Marii, Liliannę :)
Czekam więc z niecierpliwością na trzeci tom !

Książkę Podróż po miłość. Maria możecie kupić


2 komentarze:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tym cyklu i widzę, że mam sporo do nadrobienia. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już mi się podoba, takie sagi bardzo lubię :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...