czwartek, 13 listopada 2014

Katharsis tom.3 - Erik Axl Sund

Trzeci tom bestsellerowej szwedzkiej trylogii Oblicza Victorii Bergman sprzedanej do 35 krajów! Wyróżniona m.in. nagrodą specjalną przez Szwedzką Akademię Twórców Literatury Kryminalnej! Poznaj najmroczniejsze zakamarki chorego ludzkiego umysłu! `Kryminalna trylogia Oblicza Victorii Bergman okazała się sukcesem - i słusznie. Oprócz klasycznej narracji rodem ze skandynawskiej literatury noir mamy tu wnikliwe, niemal psychiatryczne studium szaleństwa, które narodziło się z trudnej do wyobrażenia seksualnej opresji`. Piotr Kofta, Wprost

Okładka: miękka
Ilośc stron:  368
Wydawnictwo:  Sonia Draga
Cykl: Oblicza Victorii Bergmann tom 3

No i wreszcie docieramy do finału! Bardzo byłam ciekawa, co duet Jerker Eriksson i Håkan Axlander Sunquist nam zaserwuje. Czekałam z niecierpliwością na 3 tom Obliczy Victorii Bergmann i muszę powiedzieć, że się nie rozczarowałam. Autorzy stanęli na wysokości zadania i tak namieszali mi w głowie, że hej! Żałuję tylko jednego - że to już koniec.....

Ponownie spotykamy detektyw Jeanette Kihlberg i psycholożkę Sofię Zetterlund. Kobiety są ze sobą coraz bliżej związane. Oprócz sprawy, nad którą pracują, łączy je romans. Sprawa zaginionych chłopców dalej spędza sen z powiek Jeanette. Pojawiają się kolejne ślady, które prowadzą do konkretnych osób, ustosunkowanych i wysoko postawionych. Tymczasem Sofia zaczyna się gubić w sobie - kiedy jest Sofia, a kiedy zaczyna być Victoria. Która z nich jest silniejsza i zdominuje drugą? Szaleństwo ogarnia panią psycholog, ale stara się je wykorzystać - robi notatki i przygotowuje dla swej przyjaciółki portret sprawcy.
Finał historii jest szokujący, a dowody, które znajdują w ciemnej piwnicy sprawiają, że włos jeży się na głowie. Szaleństwo - tylko tak można nazwać stan umysłu sprawcy zbrodni!

Obłęd - Trauma - Katharsis.
Niezwykle trafne tytuły fascynującej trylogii, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Aż strach, co siedzi w głowach Autorów, którzy wymyślili tak straszliwą zbrodnię. Dopracowali swój pomysł perfekcyjnie, stopniowo dozując napięcie i skrupulatnie dzieląc je na 3 tomy, równie doskonałe i bardzo równo napisane. Według mnie osiągnęli mistrzostwo, żaden tom nie jest słabszy, a wszystkie szokują i pozostawiają w głowie czytelnika straszliwe obrazy. Trylogia na tyle mocno odcisnęła się w mojej pamięci, że łatwo o niej nie zapomnę. Wszystkie tomy czytałam z wielkim zaciekawieniem, a zakończenia pozostawiały niedosyt i mnóstwo znaków zapytania. Panowie autorzy umieją podsycać ciekawość czytelników, oj umieją :) Wątki powieści mkną swoimi ścieżkami w zastraszającym tempie, powodując w głowie czytelnika chaos i pytanie, co dalej? Powieści nie sposób odłożyć przed jej zakończeniem, działała na mnie jak narkotyk. 
Znakomita!
A teraz pozostaje niedosyt i żal, że to już koniec.....1 komentarz:

  1. Juz trzecia część wyszła? A ja dopiero jestem na etapie planowania przeczytania pierwszej.... musze w końcu wypożyczyć "Obłęd" :)

    http://pasion-libros.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...