niedziela, 7 grudnia 2014

Ranczo 2 - Jerzy Niemczuk, Robert Brutter

Książkowa wersja drugiego sezonu Rancza, ulubionego serialu milionów Polaków! Opowieść dla wszystkich, którzy pokochali perypetie mieszkańców Wilkowyj. Kultowe dialogi, duża dawka humoru i wątki, które nie pojawiły się w wersji telewizyjnej! Druga część Rancza wypełniona jest marzeniami. Lucy chce Kusego, Kusy sztuki, Stach Japycz – Michałowej, doktor Wezół – Szkotów, ale tylko w sensie zawodowym. Wójt chce Violetki, w sensie jak najbardziej prywatnym, którą także, a nawet jeszcze bardziej chce policjant. Jeśli dodać do tego Pietrka, który chce Klaudii i Więcławskiego, który z kolei chce rozwodu – to robi się naprawdę niezły festiwal życzeń.  Czytaj i śmiej się do łez!

okładka: miękka
Ilość stron;   544
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Literackie 

"Rancho" to serial uwielbiany przez Polaków i ja należę do grona jego fanów.  Bardzo się cieszę, że pomyślano również o czytelnikach i serial znalazł swoje odzwierciedlenie w książkach. W listopadzie na półki księgarskie trafił drugi tom perypetii Proboszcza i Senatora Koziołów z Wilkowyj.

Generalnie, nie lubię ekranizacji moich ulubionych książek, bo zupełnie inaczej wyobrażam sobie fabułę i zwykle jestem rozczarowana. Tutaj mamy odwrotną sytuację - serial został spisany na papierze i to bardzo wiernie. Sytuacje znane z ekranów telewizyjnych są bardzo dokładnie odzwierciedlone w opisach scen książkowych. Spotykamy więc ulubionych bohaterów nie tylko na ekranie, ale i na kartach książki i mamy okazję odnowić naszą znajomość wtedy, kiedy będziemy tylko mieli na to ochotę :)

Tym razem były Wójt jest już senatorem, Lucy nadal pełni funkcję wójta, a na niezmiennej pozycji pozostaje Proboszcz. Ławeczka nadal dzielnie popija trunki i okupuje swoje miejsce przy sklepie. Kusy rozwija się malarsko, wspierany przez bardzo zgrabną panią marchandkę, która budzi w Lucy mieszane uczucia.
Życie toczy się dalej w Wilkowyjach :)

Każdy rozdział książki poświęcony jest jednemu odcinkowi serialu, więc tworzy to jasną i spójną całość. Nie widziałeś odcinka? Doczytaj sobie :) Sceny przedstawione są bardzo obrazowo, a dialogi są zabawne i dowcipne. Doskonale bawiłam się przy lekturze książki "Rancho 2". W książce utrzymano serialowy klimat i to jest wielki plus.

Polecam wszystkim wielbicielom Rancha, jego książkowe wydanie :)


3 komentarze:

  1. Jeden z nielicznych polskich seriali, które jestem w stanie oglądąc bez kręcenia nosem :-) O książkowych odpowiednikach co nieco słyszałem, ale na chwilę obecną jakoś mnie nie ciągnie do zakupu. Może w przyszłości :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nie dla mnie, nie przepadam za Ranczem :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale i nie wq.... co ważne. Czyli z pierwszego sezonu przeskoczyli do ostatniego... hmmm interesujące.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...