wtorek, 27 stycznia 2015

Powtórka - Marc Levy

Odkąd Andrew Stillman został zamordowany, jego życie stało się niezwykle interesujące… Rankiem 9 lipca 2012 roku, Andrew, reporter śledczy New York Timesa biegał jak co dzień wzdłuż rzeki Hudson, gdy nagle poczuł ostry ból i upadł w kałuży krwi. Kiedy odzyskuje przytomność, okazuje się, że jest 7 maja 2012 r. – dokładnie dwa miesiące wcześniej. Od tego momentu Andrew ma sześćdziesiąt dni, aby odnaleźć swojego mordercę. Sześćdziesiąt dni, aby dowiedzieć się, kto chce go zabić i dlaczego. Wyrusza więc w szalony pościg od Nowego Jorku po Buenos Aires, by zmienić swoje przeznaczenie.

Okładka: miękka
Ilość stron: 

Marc Levy to bardzo znany w Polsce francuski powieściopisarz. W jego dorobku znajdują się zarówno świetne powieści obyczajowe, jak i thrillery. "Pierwszy dzień", czy "Pierwsza noc" są znane zarówno czytelnikom, jak i kinomaniakom. W powieściach Levy'ego pojawiają się wątki metafizyczne, które ubarwiają rzeczywistość.

"Powtórka" to niezwykle ciekawa i intrygująca pozycja. Główny bohater, Andrew Stillman, otrzymuje od losu drugą szansę i możliwość ponownego przeżycia 60 dni. To niemożliwe! A jednak się zdarzyło....
Mężczyzna pracuje w redakcji New York Times, zajmował się przez długi czas pisaniem nekrologów i był w tym znakomity, z czasem awansował na reportera śledczego. Robi to, co go pasjonuje. Życie prywatne równie wydaje się być poukładane - przypadkowo, po latach spotkał dawną dziewczynę i oświadczył się jej. Są zakochani i szczęśliwi, planują ślub. Andrew przypadkowo w barze spotyka piękną nieznajomą, o której stale myśli. Przyznaje się do niej narzeczonej .... po ceremonii ślubnej, ich związek rozpada się jak domek z kart. Po fakcie rozmyśla jak przeprosić ukochaną podczas codziennego joggingu, kiedy nagle czuje ukłucie i umiera w kałuży krwi.
Budzi się, po jakimś czasie, oszołomiony, na ulicy i okazuje się, że nie umarł, a cofnął się w czasie o dwa miesiące do tyłu. Zamiast lipca jest maj, a Andrew ma 60 dni, aby poukładać na nowo życie i znaleźć swego mordercę. Zegar już tyka i odmierza czas......

Jakbyście się czuli mając do dyspozycji 60 dni i świadomość, że koniec jest blisko? Czy przeżylibyście je tak samo, czy mielibyście inne priorytety? Andrew Stillman, oprócz takich dylematów, ma jeszcze jeden - musi znaleźć swego mordercę i poznać jego intencje. Kto na niego poluje i dlaczego? Czy chodzi o kwestie prywatne, czy zawodowe? Pytań jest bardzo wiele, a odpowiedź znajdziecie w książce "Powtórka". 
Książka Marca Levy'ego to swoista powtórka z życia. Czasem każdemu z nas przydałaby się taka pauza, aby przemyśleć i przewartościować nasze życie. Autor pokazuje dylematy swego bohatera, ale również ukazuje nam zmiany, jakie w nim zachodzą i priorytety, które okazują się ważne. Powieść jest ciekawie skonstruowana, wzbudza w czytelniku ciekawość, a doza tajemnicy czyni ją jeszcze bardziej intrygującą. Czytałam z wypiekami na twarzy - a Wam polecam serdecznie!


2 komentarze:

  1. Pierwszy raz słyszę o autorze, ale z chęcią go bliżej poznam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam inne ksiażki Autora, tę również mam w planach :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...