sobota, 3 stycznia 2015

Testy tom 1 - Joelle Charbonneau

Osiemnaście Kolonii stworzonych po nuklearnej apokalipsie Seven Stage War to rzeczywistość, w której młodzi ludzie przechodzą testy, aby trafić na elitarny uniwersytet. Kształci on naukowo-polityczną elitę społeczeństwa. Stawką w zmaganiach jest życie lub śmierć. Autorka na tle fabuły zarysowała tragiczną i fascynującą zarazem historię ludzkości. Stworzenie nowego świata, głębia psychologiczna bohaterów, okrucieństwo i brak złudzeń to najważniejsze cechy tej trylogii.

Okładka: miękka
Ilość stron:  381
Wydawnictwo :  Ya! Grupa Foksal
Cykl:  Testy tom 1  

Jeśli uwielbiacie Igrzyska śmierci, czy Niezgodną - koniecznie musicie przeczytać Testy! Joelle Charbonneau stworzyła swoją własną wizję świata po nuklearnej zagładzie. Ameryka jest krajem wyniszczonym, gdzie do dalszej nauki wybierane są wybitne jednostki. Po zakończeniu nauki podstawowej z każdej z kolonii, wybierani są wybitni uczniowie, którzy zostają zakwalifikowani na Testy. Kto je zaliczy - staje się studentem elitarnego Uniwersytetu, jednak eliminacje są bardzo niebezpieczne, o czym wie niewielu....

Cia Vale jest mieszkanką Kolonii Pięciu Jezior, która zakończyła właśnie swoją edukację i bardzo chciałaby zostać zakwalifikowana do Testów. Dostanie nominacji to wielki zaszczyt, jednak wiąże się również z faktem oderwania od rodziny i prawdopodobnym rozstaniem już na zawsze. Już dawno nikt z ich Kolonii nie został wybrany....
Ojciec  Cii jest absolwentem Uniwersytetu i teraz zajmuje się pracą nad modyfikacją roślin i tworzeniem nowego, zielonego świata wśród zgliszczy. Pomagają mu w tym synowie, bracia Cii. Ich praca jest fascynująca i przynosi efekty dla całej Kolonii. Kiedy okazuje się, że Cia została zakwalifikowana do Testów, ojciec jest z niej dumny, ale i zaniepokojony. Dzieli się z nią swoimi szczątkowymi, drastycznymi wspomnieniami - jest ich niewiele, bo zwycięzcom Testów... czyści się pamięć. 
Dziewczyna, wraz z trojgiem innych nastolatków, wyrusza na wyzwanie, jakim są Testy. Od początku wspiera ją Tomas, w stosunku do innych Cia jest ostrożna. Testy składają się z 4 etapów i okazują bardzo niebezpieczne, wielu ich uczestników płaci śmiercią za to wyzwanie. Jak Cia poradzi sobie z czekającymi na nią zadaniami? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Przekonajcie się sami :)

Przyznam, że nie spodziewałam się tak dobrej powieści! Początkowo skojarzyła mi się z Igrzyskami śmierci i pomyślałam - kolejny klon.... Jednak okazało się, że autorka jest bardzo pomysłowa i potrafi zaskoczyć czytelników. Powieść jest bardzo intrygującą i ciekawie, a przy tym lekko, napisana. Napięcie wzrasta stopniowo, a akcja mknie jak burza. Nie mogłam się od niej oderwać - okazała się naprawdę rewelacyjna i już czekam z niecierpliwością na kolejny tom! 
Na uwagę zasługuje kreacja bohaterów, dopracowana, drobiazgowa i zapewniająca nam szerokie spektrum charakterów. Tutaj nic nie jest pewne - najbliższy przyjaciel może okazać się wrogiem, ale również wróg może ci pomóc w najtrudniejszych chwilach. Komu wierzyć, komu ufać? Tylko sobie! 
Książka wciąga jak magnes i sprawia, że odrywamy się od rzeczywistości i podążamy przez zrujnowane Stany Zjednoczone śladami bohaterów powieści, a mrożących krew w żyłach sytuacji nie brakuje!
Polecam serdecznie!
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...