sobota, 7 lutego 2015

W butach Valerii t.1 - Elisabet Benavent

Valeria pisze książki o miłości. Całą sobą przeżywa miłość. Ma trzy przyjaciółki: Nereę, Carmen i Lolę. Mieszka w Madrycie i kocha Adriana, do czasu aż poznaje Víctora. Valeria musi być ze sobą szczera. Seks, miłość, wymarzony mężczyzna – nie można mieć wszystkiego na raz. Valeria jest wyjątkowa. Tak jak ty. Wejdź w buty Valerii!
Zabawna, elektryzująca, skrząca się kolorami niczym filmy Almodovara. Prawdziwa do bólu, jak Seks w wielkim mieście. Swoją debiutancką powieścią W butach Valerii zaledwie trzydziestoletnia dziś Elísabet Benavent podbiła serca tysięcy czytelników, nie tylko w Hiszpanii. Książkę opublikowała samodzielnie na stronach Amazonu, a kiedy ta wspięła się na szczyt listy bestsellerów, do Elísabet zaczęli zgłaszać się wydawcy. Dziś seria o Valerii ma już cztery części. Kolejne – Valeria w lustrze, Valeria czarno na białym, Wszystko o Valerii – już niebawem również w polskich księgarniach.

Okładka: miękka
Ilość stron:  396
Wydawnictwo:   Wydawnictwo Literackie
Cykl:  Valeria

"W butach Valerii" to pierwsza część cyklu o sympatycznej Valerii i jej trzech przyjaciółkach. Podczas, gdy Autorce udało się już napisać już 4 części tego cyklu, na polskim rynku ukazał się pierwszy tom. Przeczytałam go z uśmiechem na ustach i polubiłam główną bohaterkę.

Valeria zbliża się do trzydziestki, ma męża fotografa, Adriana i trzy fantastyczne przyjaciółki - Lolę, Carmen i Nereę. Młoda kobieta wydała już swoją pierwszą powieść, porzuciła pracę i postanowiła utrzymywać się z pisania. Na razie kiepsko jej to wychodzi, wena ją opuściła, a ona sama opuściła się - chodzi w piżamie, wyciągniętym dresie, z tłustymi włosami zebranymi w kok. Trudno się dziwić, że i atmosfera w jej małżeństwie zdecydowanie się ochłodziła. A w dodatku okazało się, że asystent Adriana, Alex, jest zgrabną i młodą kobietą - to odkrycie było dla Valerii szokiem....
Motywowana przez przyjaciółki postanowiła wrócić do dawnej formy i zadbać o siebie. Podczas jednej z imprez poznaje znajomego swej przyjaciółki Loli, Victora. Początkowa przyjaźń powoli zmienia się w gorący romans. Jaki to będzie miało wpływ na małżeństwo Valerii?

W powieści "W butach Valerii" poznacie nie tylko opowieść o Valerii, ale również pikantne szczegóły z życia jej przyjaciółek, a są one poplątane, jak mało które. Jedna spotyka się z facetem, który ma bogatą dziewczynę, druga podkochuje się w koledze z pracy i szczerze nienawidzi swego szefa, z którym spotyka się czwarta z nich.  Kobiety są niezwykle oryginalne i każda jest zupełnie inna, łączy je szczera przyjaźń i wzajemne wsparcie. Cokolwiek by się działo wiedzą, że na przyjaciółki zawsze można liczyć. Faceci przychodzą i odchodzą, zmieniają się, a stałym punktem w życiu kobiet są wierne przyjaciółki.
Opowieść Elisabeth Benavent jest zabawna i intrygująca, nie brakuje w niej również pikantnych scen i opowieści z seksem jako tematem wiodącym. Życie bohaterek jest barwnie zaprezentowane, czytelnik ma wrażenie jakby im towarzyszył. 
Doskonale bawiłam się z szalonymi, czterema dziewczynami podczas lektury książki "W butach Valerii" i Wam serdecznie polecam tę książkę! Ja już czekam na kolejne tomy z tej serii i bardzo jestem ciekawa, co spotka przyjaciółki :)4 komentarze:

  1. Wszyscy zaczytują się tą książką i ja mam na nią chęć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią poznam, będzie ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cały czas zastanawiam się nad lekturą tej książki. Niby chcę, a potem jednak nie, i tak w kółko. Kto wiem, może kiedyś się zdecyduję :))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...