poniedziałek, 9 lutego 2015

Wyznania buntowniczki - Jackie Collins

Dzieciństwo Lucky Santangelo nie było łatwe. Gdy miała pięć lat, znalazła w basenie zwłoki swej zamordowanej matki. Od tego czasu Gino, jej apodyktyczny ojciec, potężny biznesmen o złowrogiej reputacji, stara się całkowicie kontrolować życie swoich dzieci. Dla ich bezpieczeństwa. Jednak Lucky jest dzika i nieokiełznana! Raz po raz pakuje się w kłopoty. Kiedy znowu wyrzucają ją ze szkoły po tym, jak przyłapano ją z chłopakiem w łóżku, postanawia wyrwać się z więzienia. Ma już przecież piętnaście lat i nie musi wracać do szkoły. Teraz sama będzie decydować, co robić, z kim i kiedy. Wystarczy telefon do najlepszej przyjaciółki, żeby rozpocząć przygodę życia. Dwie nastolatki wyruszają z USA do Europy w poszukiwaniu przygody, dobrej zabawy i chłopaków. To będzie podróż, która na zawsze odmieni ich życie. W ślad za nimi wyruszają ich ojcowie, dwaj bogaci, samotni mężczyźni.

Okładka: miękka
Ilość stron:   256
Wydawnictwo:  W.A.B  Grupa Foksal

Kto zna książki Jackie Collins, zna również Lucky Santangelo. Pojawia się w nich i trudno jej nie zapamiętać. Tym razem, Jakie Collins przedstawia nam kulisy buntowniczej młodości Lucky.

Lucky jest córką Gino Barona Santangelo, biznesmena o ciemnych korzeniach i mafijnych powiązaniach. Matka została zamordowana, kiedy dziewczynka miała 5 lat. Razem z bratem, Dariem, została pod opieka ojca, a właściwie zmieniających się opiekunek. Lucky jest dzika i nieokiełznana, bardzo podobna do ojca, jednak jest dziewczyną i Gino nie myśli  niej jako o swej zastępczyni w interesach. Chciałby zrobić Daria swoim następcą, jednak chłopak niespecjalnie garnie się do rodzinnego biznesu, w przeciwieństwie do siostry. Kiedy Lucky ma 15 lat zostaje wysłana do szkoły z internatem, z której zostaje wyrzucona. Z kolejnej też wylatuje, ku irytacji ojca. Dziewczyna jest w takim wieku, że zaczyna eksperymentować z seksem. Ucieka z domu, razem z córką greckiego milionera, i osiadają we francuskiej willi ciotki Olimpii. Dziewczyny świetnie się bawią, choć Lucky jest zniesmaczona i zirytowana zachowaniem przyjaciółki, która sprowadza do ich domu podejrzanego typa i przebywa z nim stale w łóżku.
Ojcowie wpadają na ich ślad, a dla Lucky ma to dalekosiężne konsekwencje, które zmieniają jej życie nieodwracalnie....

Przeczytałam "Wyznania buntowniczki" w niedzielne popołudnie. Książka rozbawiła mnie i uprzyjemniła mi czas. Lucky okazała się niezwykle inteligentną i sprytną młodą kobietą, która wie, czego chce w życiu i do tego dąży. Korzysta pełną piersią z tego, co daje jej los, ale również poważnie myśli o przyszłości. Nie jest głupiutką nastolatką, której tylko seks w głowie - stawia granice i dąży do wyznaczonego przez siebie celu. To mocna i odważna kobieta, co przekłada się na jej perypetie opisane w innych książkach Jackie Collins. Lucky jest tak charakterystyczną bohaterką, że nie sposób jej zapomnieć. Chętnie zapoznałam się z tą retrospektywną opowieścią i mam ochotę odświeżyć sobie inne powieści pani Collins z Lucky w roli głównej :) Nie znacie jeszcze Lucky Santangelo? Czas to zmienić! Polecam Wyznania buntowniczki :)
5 komentarzy:

 1. Wstrząsająca książka jak mniemam. Teraz póki co mam chęć na coś lekkiego, więc odpuszczę :)
  Pozdrawiam Natala :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale chyba jest szansa, że mi się spodoba. Lubię charakterne bohaterki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytam :) Zapowiada się fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiazka bardzo ciekawa godna polecenia :) troszkę zdziwilam sie koncówka bo cały czas myślałam ze ślub weźmie jednak z Markiem :((((((

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...