niedziela, 24 maja 2015

Chłopiec w lesie - Carter Wilson

Rok 1981. Trzej czternastoletni chłopcy są świadkami przerażającego morderstwa w lesie, niedaleko swoich domów. Wrobieni we współudział w zbrodni przysięgają, że nikomu nie powiedzą o tym, co się stało. Po trzydziestu latach Tommy Devereaux, autor bestsellerów traktujący pisanie jako formę terapii, w końcu jest gotów, pod płaszczykiem fikcji literackiej, opisać tamto morderstwo. Sytuacja komplikuje się, gdy pewna kobieta prosi go o autograf i zostawia liścik o treści: Nawet nie zmieniłeś mego imienia. Najgorsze koszmary dręczące Tommy'ego stają się rzeczywistością. Postać z przeszłości powraca, grożąc wyjawieniem mrocznej tajemnicy.

Okładka: miękka
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Granice zła

Lubię horrory i thrillery – i to bardzo! Dlatego tak podoba mi się cykl Granice Zła Świata Książki. Powieść „Chłopiec w lesie” okazała się doskonała, mroczna i klimatyczna – idealna do czytania w nocy!

Mamy 1981 rok. Trzej nastolatkowie, w lesie niedaleko swoich domów, stają się świadkami przerażającego morderstwa. Zostaje tam brutalnie zabity ich młodszy kolega, a zabójcą okazuje się starsza koleżanka, Elisabeth. Chłopcy zostają sprytnie wrobieni we współudział i zastraszeni. Przysięgają, że cała sytuacja pozostanie w tajemnicy. Przez lata pozostaje ona okryta cieniem milczenia, aż do czasu....

Mija ponad 30 lat od tego traumatycznego wydarzenia. Tommy Devereaux, jeden z trójki świadków, aktualnie jest pisarzem. Pisze kryminalne bestsellery, to dla niego jest forma terapii po dawnych przeżyciach. Po latach, w formie fikcji literackiej, opisuje dawne wydarzenia w swojej książce. Kiedy pojawiają się zapowiedzi jego nowej książki, mężczyzna otrzymuje tajemniczy liścik z tekstem - Nawet nie zmieniłeś mego imienia. Mężczyzna już wie, że to sprawczyni morderstwa odezwała się do niego. Jak się później okaże, nie była to jej jedyna zbrodnia. Kobieta osacza Tommy’ego i wciąga go w swoją makabryczną gierkę. 

„Chłopiec w lesie” to doskonale napisany thriller, trzymający w napięciu i przerażający. Do tego napisany bardzo realnie i sugestywnie, sprawia, że włos jeży się na głowie. Autor stworzył w swojej powieści genialny klimat, który udziela się czytelnikowi podczas lektury książki – ciemny, mroczny, ciężki. Psychopatka gra na nastolatkach i ich uczuciach jak na strunach, a powraca po latach w jeszcze lepszej i bardziej przerażającej formie. 
W twórczości Cartera Wilsona wyczuwalne są wyraźne wpływy i inspiracje twórczością Kinga, czy Koontza. Nie jest to jednak ślepe naśladownictwo, a genialna inspiracja. Wilson potrafił stworzyć naprawdę przerażającą historię, świetnie napisaną i doskonale skonstruowaną. 

„Chłopiec w lesie” to psychologiczne studium zbrodni i psychopatycznej morderczyni. Niezwykle głębokie i bardzo wyraziście odmalowane. Elisabeth jest nieprzewidywalna. Nie wiadomo, jaki będzie jej kolejny krok i jak się zachowa. Co nią kieruje? Przeczytajcie, a na pewno się dowiecie! 
Jeśli lubicie się bać – „Chłopiec w lesie” was zachwyci! Ja jestem pod wrażeniem.

Książkę Chłopiec w lesie możecie kupić3 komentarze:

  1. Bać się nie lubię ale książkę i tak przeczytam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ooo chętnie przeczytam :) ostatnio mam nastrój na takie klimaty :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię thrillery, więc po ,,Chłopca w lesie" sięgnę z wielką ciekawością ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...