sobota, 23 maja 2015

Ogród dla początkujących - Witold Czuksanow

Dlaczego warto być ogrodnikiem? Witold Czuksanow przygotował mnóstwo powodów, pretekstów i prawd, z których najprostsza jest taka, że fajnie jest krzątać się między rabatami, obserwować kwiaty i chrupać marchew świeżo wyrwaną z grządki. W tej książce znany dziennikarz telewizyjny i autor tajniki ogrodnictwa wyjaśnia tak, że chyba prościej już nie można. Warto przeczytać o tym, co i kiedy się sieje, sadzi, pielęgnuje i zbiera, bo ogród to czysta frajda i radość z życia!W żadnym wypadku nikogo nie Dlaczego warto być ogrodnikiem? Witold Czuksanow przygotował mnóstwo powodów, pretekstów i prawd, z których najprostsza jest taka, że fajnie jest krzątać się między rabatami, obserwować kwiaty i chrupać marchew świeżo wyrwaną z grządki. W tej książce znany dziennikarz telewizyjny i autor tajniki ogrodnictwa wyjaśnia tak, że chyba prościej już nie można. Warto przeczytać o tym, co i kiedy się sieje, sadzi, pielęgnuje i zbiera, bo ogród to czysta frajda i radość z życia!

Okładka: twarda
Ilość stron:  336
Wydawnictwo: Zysk i Spółka

Od jakiegoś czasu ogród stał się pasją moją i mego męża. Staramy się doprowadzić nasz do końca - stąd potrzebujemy wsparcia i mnóstwo informacji. Sięgamy po różne wydawnictwa i w końcu znaleźliśmy to, o co nam chodziło. To książki pana Witolda Czuksanowa - interesujące, napisane prostym językiem i pełne informacji.

Witold Czuksnow jest dziennikarzem, prowadzi program Rok w ogrodzie i pisze ogrodnicze poradniki. 
"Ogród dla początkujących" jest jak książka szyta na miarę dla nas. Od teraz to moja biblia ogrodnicza :) Jest tam wszystko - od rodzajów roślin, form ich uprawy, po całoroczny kalendarz ogrodnika. Już teraz wiemy, co w którym miesiącu powinniśmy robić. Znalazłam tam mnóstwo pożytecznych informacji na temat uprawy ziół oraz korzystania z ich właściwości w walce ze szkodnikami w ogrodzie.


Dzięki informacjom pozyskanym z tej książki łatwiej zaplanować i stworzyć własny ogród. Dowiadujemy się jak komponować ogród, jak o niego dbać, jak przygotowywać go do kolejnych pór roku. Poznajemy rośliny i uczymy się je z sobą łączyć.

  

"Ogród dla początkujących" to pięknie wydany album w twardej oprawie, bogato ilustrowany i napisany prostym i zrozumiałym językiem. Czytałam naprawdę z wielką przyjemnością i z zaciekawieniem. Mój mąż wciągnął się, chodzi z książką pod pachą i pokazuje mi wybrane fragmenty. Musimy skompletować inne wydawnictwa pana Witolda - na pewno przydadzą się nam w naszym ogrodzie.
Jeśli szukacie interesującego i ciekawego poradnika ogrodniczego - szczerze polecam książki pana Witolda Czuksanowa!


1 komentarz:

  1. Mam tę książkę od jakiegoś czasu i lubię do niej zaglądać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...