sobota, 17 października 2015

Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini

Trencz, dżinsy, biała koszula, mała czarna, baleriny... Czyli Twój styl na każdą okazję.
Jaki model dżinsów wybrać? Jak nosić tę białą koszulę? Czy ta mała czarna dobrze na mnie leży? Ten poradnik zawiera wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat mody. Znajdziesz w nim odpowiedź na każde pytanie, jakie zadajesz sobie, stając rano przed otwartą szafą, a także niejedną cenną podpowiedź, jak dobrać strój do własnej sylwetki, umiejętnie połączyć kolory i w jaki sposób, dzięki prostej przeróbce krawieckiej, ze starej marynarki otrzymać coś prawdziwie oryginalnego i trendy. Przekonasz się, że dobra garderoba to nie ta, która pęka w szwach, lecz ta, w której jest kilka podstawowych elementów stroju oraz zestaw niezbędnych dodatków. Resztę możesz wyrzucić, rozdać albo odsprzedać.

okladka: miękka
Ilość stron: 
Premiera:  22 października 2015

Była już francuska madame Chic, a teraz każda z nas może zostać polską Panią Chic :) Potrzebujecie do tego tylko jednej, niezbędnej rzeczy - jest nią poradnik "Bądź chic!".

Autorzy udowadniają, że aby być dobrze ubraną i z klasą, wcale nie trzeba mieć pękającej w szwach szafy. Wręcz przeciwnie - niewiele ubrań, ale starannie wybranych, z których można tworzyć zestawy. Jeśli doda się do tego wysmakowane dodatki - efekt może być naprawdę niesamowity.
Przyznam, że początkowo byłam przerażona, bo moja szafa jest stale pelna, a ja... nie mam, co na siebie włożyć. Jednak wcale nie jestem taka chętna do wydania połowy jej zawartości :) Ale wiele informacji do mnie przemówiło i wiele na pewno wykorzystam. Jak każda kobieta, chciałabym być chic :)

Poradnik "Bądź chic!" jest bardzo pięknie wydany, a przy tym oryginalnie. Z przyjemnością się go czyta i przegląda, a wzrok przyciągają wyjątkowe ryciny. Książka duetu Humbert&Albertini to również swoista skarbnica wiedzy na temat historii i ikon mody. Można się dowiedzić mnóstwa ciekawostek dotyczących różnych części garderoby i ich ewaluacji. Poznajemy ikony mody, ich upodobania oraz sklepy, w których znajdziemy perełki modowe.

Kobiety uzyskują informację o najlepszych strojach dobranych do ich figury. Uczymy się jak dobierać odpowiednie dodatki i co koniecznie trzeba mieć w swojej szafie. To taki niezbędnik - podstawa, która musi w niej być. Ja swoją muszę uzupełnić i trochę wymienić :)

"Bądź chic!" to książka niezbędna każdej modnej kobiecie, zawierająca porady, inspiracje oraz ciekawostki. Dająca natchnienie, ale i skłaniająca do refleksji i przejrzenia swoich zasobów. Bardzo oryginalne wydanie przyciaga wzrok i pięknie prezentuje się na półce - a to też ważne :) To książka, do której warto wracać i szukać inspiracji tworząc własny, indywidualny styl.2 komentarze:

  1. Wszelkie podpowiedzi w tej kwestii są zawsze przydatne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poluję na tę książkę - uwielbiam takie paryskie klimaty i styl Paryżanek. Z przyjemnością czytam takie poradniki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...