wtorek, 3 listopada 2015

Pamiętnik Christophera. Tajemnica Foxworth Hall. tom 1 - Virginia Cleo Andrews

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów.
Duch „Kwiatów na poddaszu” prześladuje nowe pokolenia! 
Siedemnastoletnia Kristin Masterwood w ruinach rezydencji Foxworth Hall przypadkiem odkrywa pamiętnik Christophera Dollangangera. Wkrótce się przekona, że jej matkę, która zmarła, gdy Kristin była mała, łączyły z niesławną rodziną Foxworthów więzi pokrewieństwa, a imponująca i tętniąca niegdyś życiem rezydencja była sceną tragicznych losów nieszczęsnej rodzeństwa Dollangangerów, przez lata więzionych na strychu. Duch kwiatów z poddasza jest tutaj wciąż żywy… Christopher miał czternaście lat, kiedy on i jego młodsza siostra Kathy oraz bliźniaki Cory i Carrie stali się więźniami Foxworth Hall w wyniku podłych knowań chciwej matki, żądnej spadku i pieniędzy. Chłopak przez wiele miesięcy podtrzymywał rodzeństwo na duchu, ale nikt nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo ta tragedia wpłynęła na jego psychikę. Kristin z rosnącą fascynacją śledzi opisaną w pamiętniku zakazaną miłość brata do siostry, a mroczne tajemnice rodu Dollangangerów, w których zazdrość, zawiść i zemsta odegrały niemałą rolę, stają się jej obsesją, coraz bardziej niebezpieczną. Przeszłość zmienia jej życie…

Format :  e- book
Ilośc stron:  360
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl:  Kwiaty na poddaszu - kontynuacja
Premiera:  4 listopada 2015

I znowu cień Dollangangerów kładzie się na kolejnych pokoleniach. Historia zatacza koło.... Czy ta rodzina naprawdę jest przeklęta???

Od opowieści o dzieciach więzionych na poddaszu minęło wiele lat. Jednak pamięć o Foxworth Hall i jego mieszkańcach wciąż wzbudza ciekawość. Kolejne pokolenia tej rodziny są oceniane przez pryzmat swoich przodków. Starają się odciąć od niechlubnej historii swej rodziny, ale to na nic.

Siedemnastolenia Kristin Masterwood mieszka niedaleko spalonej rezydencji Foxworth Hall i jest  daleko spokrewniona z rodziną Dollangangerów ze strony swej matki. Matka umarła, a dziewczynę wychowuje ojciec i nie lubi wracać do historii tej rodziny. Kristin mało wie o swych przodkach, lecz stanowi lokalną atrakcję jako ich krewna.
Pewnego dnia, jej ojciec dostaje pracę związaną z rezydencją. Najpierw uczestniczy w jej sprzedaży, a później nadzoruje budowę domu dla nowego właściciela. Kristin wybiera się z nim i jego wspólnikiem na teren Foxworth Hall. Zarośnięte jezioro wywołuje u niej dreszcze, ale spalona rezydencja nie robi wielkiego wrażenia. W ruinach znajdują metalową skrzynkę, wewnątrz której jest pamiętnik Christophera Dollangangera. Kristin zabiera go do domu i czyta. Historia uwięzionych dzieci i ich relacji wzajemnych wciąga ją jak bagno, wzbudzając niepokój i niechęć ojca. Pamiętnik jest ich tajemnicą, którą nie chcą się dzielić z obcymi. Kristin nie mówi o tym nawet swoim przyjaciółkom. Pamiętnik odmienia jej życie, jest jej tajemnicą. Dziewczyna zaczyna spóźniać się do szkoły, jest zamyślona i nie ma dla nikogo czasu. Próbuje to zmienić Kane, kolega ze szkoły, któremu bardzo zależy na Kristin. Jest on synem bogatego prominenta. Zabiega o dziewczynę, zyskując jej sympatię. Spędzają razem wiele czasu, ich związek zacieśnia się. Pewnego dnia Kane przypadkiem znajduje pod poduszką Kristin pamiętnik. Tajemnica wychodzi na jaw. Postanawiają czytać go razem. Kane staje się Christopherem, a Kristin czuje się jak Cathy....
Co z tego wyniknie? Sama chciałabym wiedzieć i z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Kurczę, myślałam, że będzie to kolejna naciągnięta na siłę historia bazująca na bestsellerze. Okazało się jednak, że Autorce udało się mnie zaciekawić i wciągnąć w wir wydarzeń. To jakby przeniesienie dawnej opowieści na przodków Dollangangerów do współczesności. Jak się okazuje, dawne dzieje odciskają swoje piętno na kolejnym pokoleniu. I chyba nic dobrego z tego wyjść nie może. Bardzo jestem, ciekawa, co wymyśli Autorka w kolejnych tomach i czym nas zaskoczy.
"Pamiętnik Christophera" jest bowiem swoistym przypomnieniem historii rodzeństwa uwięzionego na poddaszu oraz wprowadzeniem do dalszych, współczesnych losów rodziny. Pierwszy tom kończy się w takim miejscu, że miałam ochotę rzucić czytnikiem o ścianę - co będzie dalej ??????
Nie cierpię takiego stanu zawieszenia.... Ale cóż - poczekam :) :) :)3 komentarze:

 1. Cała saga czeka na półce - kupiłam wszystkie części, mama i siostra przeczytały, a ja nadal czekam nie wiadomo na co... Jednak teraz MUSZĘ zabrać się za nią, skoro pojawiają się już kontynuacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki Pani Andrews! Są szalenie wciągające, nieprzewidywalne i po prostu pięknie napisane. Przeczytam absolutnie wszystko co zostanie wydane jej autorstwa i tą powieść też mam w planach.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja znam pierwszą część tej historii i niestety nie zaciekawiła mnie na tyle, by sięgnąć po dalsze :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...