czwartek, 3 grudnia 2015

Niezwyciężona 1. Pojedynek - Marie Rutkoski

Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.

Okładka: miękka
Ilość stron:   380
Wydawnictwo: Feeria Young

Panowie i niewolnicy, Valerianie i Herreńczycy, intrygi, walki o władzę, Ona i On - dwa różne światy.

Valerianie to lud wojowników, którzy zdobyli władzę i zniewolili Herreńczyków, bardzo dumny lud. Teraz szykuje się przewrót i losy obu stron mogą się odwrócić.

Kestrel jest Valerianką i córką generała, uczy się walczyć, ale najbardziej kocha muzykę. Jej ojciec widziałby ją w armii jako żołnierkę, ona jednak wolałaby grać na fortepianie - uwielbia to. Niestety, muzyka postrzegana jest jako zajęcie dla niewolników, a nie panów. Ojciec stawia Kestrel warunek - albo zaciągnie się do wojska, albo wyjdzie za mąż. Żadna z tych opcji nie pociąga dziewczyny...
Pewnego dnia, przypadkowo, za namową przyjaciółki, Kesterel uczestniczy w aukcji niewolników i pchana impulsem kupuje za zawrotną cenę Herreńczyka, Kowala. Mężczyzna od początku intryguje ją. A i on nie pozostaje obojętny na swoją panią. Jednak ma zupełnie inny cel ....
Kowal vel Arin jest herreńskim szpiegiem, zniewolonym synem arystokraty, i jednym z uczestników planowanego przewrotu. Pod okiem wroga zbiera informacje i kuje broń dla rebeliantów.
Jednak Kestrel zdobywa jego serce. Młodym nie dane jest być razem, pochodzą z różnych światów. Los jednak lubi płatać figle.... Jak potoczą się dalsze losy Kestrel i Arina po przewrocie i zdobyciu wladzy przez Herreńczyków? Przeczytajcie!

"Pojedynek" to ciekawa książka dla młodzieży, lekko napisana i wciągająca. Może nie jest oryginalna, bo tego typu wątki pojawiają się ostatnio w literaturze często, jednak dobrze się ją czyta. Dla mnie stanowiła bardzo przyjemny przerywnik między falą kryminałów, ale trafiła teraz na półkę córki i myślę, że jej się spodoba. 
Powieść jest napisana bardzo plastycznym i lekkim językiem, który przemawia do wyobraźni. Autorka ciekawie zarysowała portrety bohaterów, przed którymi postawiła wiele wyzwań i dylematów. Podczas lektury nie sposób się nudzić, czyta się ją bardzo szybko.
Myślę, że znajdzie swoje grono czytelników, którzy będą czekać na kolejne tomy perypetii Kestrel i Arina. Sama jestem ciekawa, w którą stronę potoczy się fabuła. Polecam :)3 komentarze:

 1. Okładka jest przepiękna :) a co do samej książki to przeczytam jak ją znajdę w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto sobie czasem taki przerywnik zrobić :) Super recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 3. zapowiada się ciekawa lektura. Z chęcia przeczytam
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  wwww.zakladkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...