sobota, 30 stycznia 2016

Okup krwi - Marcin Jamiołkowski

Herbert wiedzie spokojne życie w jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie nikt nie zna jego mrocznej przeszłości. Nawet przed ukochaną kobietą skrzętnie skrywa kim jest naprawdę. Bycie skromnym krawcem z Podkowy Leśnej jest spełnieniem jego marzeń. Przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Melania zostaje uprowadzona i jej życie zależy tylko od tego czy Herbert zdąży na czas dostarczyć tajemniczą przesyłkę do Warszawy – miasta, od dawna pozbawionego magii, w którym moce Herberta nie działają. Pokonanie 30 kilometrów w kilka godzin nie wydaje się być wielkim wyzwaniem. Staje się nim jednak, kiedy jego tropem ruszają: magowie, wysłannicy tajemniczego „Bractwa Miast”, wyznawcy Bazyliszka, najemnicy i policja. Przeszkody piętrzą się na każdym kroku i tylko poznani przypadkowo sojusznicy oraz niespodziewanie budząca się do życia magia stolicy dają szanse na ocalenie ukochanej.
Czasu jest coraz mniej.
Warszawa nie miała do tej pory swojego maga.
Teraz już ma! Nazywa się Herbert Kruk.

Format: e-book
Wydawnictwo:   Genius Creations
Cykl: Herbert Kruk tom 1

Kurczę, nie mogłam oderwać się od tej książki i od razu po skończeniu siegnęłam po kolejny tom przygód Herberta Kruka zatytułowany Order. Mam kolejnego ulubionego bohatera - jest nim Herbert Kruk, mag i krawiec w jednym. Mamy w końcu swego własnego, warszawskiego maga, który walczy z bazyliszkami i spotyka się ze Złota Kaczką, Panią Warszawy. Niesamowicie brzmi, prawda? I taka jest ta powieść! A jeśli do tego dodacie wątki kryminalne, śledztwo, pościgi, warszawskie legendy i magię - otrzymacie Okup Krwi.

Warszawa jest miastem, w którym magia nie działa. Zostało one odkupione krwią ludzi zamordowanych podczas wojny. Dlatego też Herbert Kruk mieszka w Podkowie Leśnej, w domu odziedziczonym po ojcu, w którym wydzielił miejsce na pracownię krawiecką, a w piwnicach ma swoje magiczne pomieszczenie. Bycie krawcem to spełnienie jego pasji, może robić to, co lubi, a przy okazji stanowi to doskonałą przykrywkę dla jego magicznych umiejętności. Ukrywa je nawet przed swoją ukochaną....
 Pewnego dnia przychodzi do niego dystyngowany dżentelmen, który prosi o spełnienie jego prośby. Wykonanie zadania wymaga magicznych zdolności i Herbert odmawia. Schrodinger nie pozostawia mu wyboru, wręczając ucho jego ukochanej z kolczykiem jako zabezpiecznie transakcji. Mag jest w szoku, nie ma wyjścia - musi wykonać zadanie, aby uwolnić swą dziewczynę. Po drodze spotyka go wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych niespodzianek. Musi stawić czoło Bractwu Miasta, wyznawcom Bazyliszka, ale również policji. Wspiera go przyjaciel, Zezel i pani detektyw, Anna.
Jaki finał będzie miało to zadanie? Niestety, mało przyjemny, ale o tym musicie przekonać się sami - nie będę spoilerować. Na pewno będzie zaskakujący i na pewno nie będzie to happy end.... Zaintrygowani???

Przyznam, że przeczytałam e-booka Okup krwi podczas urlopu w jedno popołudnie. Zamiast pławić się z rodziną w basenie termalnym, siedziałam na leżaku i zanurzałam się w opowieści Marcina Jamiołkowskiego. Byłam zaskoczona jego zawartością i przyznam, że pomysłowość Autora zrobiła na mnie duże wrażenie. Wykorzystanie warszawskich legend i postaci bajkowych, bliskich i znanych Polakom, w powieści było znakomitym posunięciem. Każde dziecko zna przecież baśń o Bazyliszku, warszawskiej Syrence, czy Złotej Kaczce - a tutaj znajdziecie je w zupełnie innym wydaniu. Warszawa zyskała swego bohatera i obrońcę - chcecie go poznać? Przedstawiam - oto Herbert Kruk i zapraszam do lektury Okupu krwi :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...