niedziela, 31 stycznia 2016

Order - Marcin Jamiołkowski

Magia powróciła do Warszawy, a wraz z nią nadciągnęły kłopoty – zaginął ważny dla bezpieczeństwa stolicy artefakt. Prowadzone konwencjonalnymi metodami śledztwo nie przynosi rezultatów, a więc czas na rozwiązania magiczne. Do pomocy zostaje zwerbowany Herbert Kruk. Kto planuje wyrządzić krzywdę pozbawionej ochrony Warszawie i jej mieszkańcom? Jaką moc kryje w sobie Order, który miasto otrzymało kilkadziesiąt lat temu z rąk potężnego maga i dlaczego został skradziony? „Coś się wydarzy” – mówią ogłoszenia w autobusach. Czy ponure przeczucia Herberta się sprawdzą? Jakie sekrety skrywają tajemnicze tunele, położone głęboko pod Warszawą? Tropy prowadzą w różne miejsca, a czasu jest jak zwykle za mało.

Format: e-book
Wydawnictwo:   Genius Creations
Cykl: Herbert Kruk tom 2


Po wydarzeniach opisanych w pierwszym tomie pt. Okup krwi,  magia powróciła do Warszawy. Herbert lepiej się tutaj teraz czuje i może korzystać ze swoich umiejetności. Póki co, oddaje się swej innej pasji, wyścigom konnym na Służewcu, i dorabia na życie. Tam spotyka go starszy człowiek, pulkownik Bieniawski, który jest jednym z członków Kapituły chroniącej Order nadany miastu Warszawa, który ma magiczne właściwości - chroni miasto. Order został skradziony, a miasto narażone na niebezpieczeństwo. Bieniawski prosi o pomoc w jego znalezieniu Herberta Kruka, warszawskiego maga i krawca. 

Herbert udaje się do siedziby Kapituły, poznaje jej pracownikow i bada ślady. W oko wpada mu asystentka Lidka, z którą umawia się na randkę. Współpracuje z policją przy badaniu sprawy, choć Grzybowski w magię nie wierzy i niespecjalnie ma ochotę z Herbertem współpracować. Łączy ich wspólna misja, muszą odnależć Order. Okazuje się, że w sprawę znowu wplątani są bazyliszkowie, którzy planują zamach na Warszawę. Chcą wysadzić stadion podczas rozgrywek piłkarskich. Herbert, ramię w ramię z Grzybowskim, starają się temu zapobiec. Maga wspiera jak zwykle Anna i Zezel. 
Przeczucia Herberta wskazują na uczestnictwo w tym spisku Schrodingera. Jaki będzie miała finał ta sprawa? Czy uda się ocalić Warszawę i znaleźć magiczny Order? Odpowiedź znajdziecie w powieści Marcina Jamiołkowskiego!

Uwielbiam Herberta Kruka i już nie mogę doczekać się kolejnej części jego przygód. Warszawski mag zyskał moją sympatię, a para jego przyjaciół, Anna i Zezel, doskonale go uzupełniają. Świetna kreacja bohaterów, świetny pomysł na fabułę i rewelacyjne wykorzystanie postaci baśniowych w powieści - powtarzam się po poprzedniej recenzji, ale naprawdę jestem po wrażeniem cyklu, który stworzył Marcin Jemiołkowski. Mamy wreszcie swego rodzimego maga, mamy własne, baśniowe czarne charaktery i mamy akcję w stolicy naszego kraju, a jeśli doda się fakt, że cykl jest znakomicie napisany i porywający - to cóż chcieć więcej ??? Kolejnych tomów!!!!

Jeśli chcecie poznać perypetie Herberta Kruka, zachęcam do przeczytania cyklu od pierwszego tomu, po kolei. Lepiej zrozumiecie całą opowieść, wiele faktów z pierwszego tomu, w drugim jest tylko nadmienione, a  jeden wynika z drugiego. Łączy je nie tylko postać głownego bohatera, ale i tworzą nierozerwalną całość, a nie dwie różne opowieści. 
Polecam serdecznie - czeka was dobra zabawa i moc wrażeń w magicznej Warszawie - takiej stolicy nie znacie!2 komentarze:

  1. Nie miałam jeszcze okazji poznać prozy tego autora. Może kiedyś :)

    Uściski,
    Tirindeth's

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...