poniedziałek, 1 lutego 2016

Talizman z zaświatów t.1 i 2 - Ewa Zienkiewicz

     

Tom 1 Beata
Tom 2 Kinga
Beata, nieatrakcyjna singielka, czuje się zastraszona. Szef chce ją wyrzucić z pracy, przyjaciele zdradzają, sąsiedzi napastują, w dodatku policja oskarża o zamordowanie starego kolekcjonera sztuki. Kiedy przypadkowo w ręce Beaty trafia magiczne kółeczko wywołujące stan zakochania, nienawiść jej wrogów w komiczny sposób przeradza się w szalone uwielbienie.

Okladki : miękkie
Wydawnictwo:  Novae Res
Recenzja przedpremierowa

Ostatnio czas umilał mi przedpremierowo cykl Talizman z zaświatów Ewy Zienkiewicz. Zabawna opowieść o niezwykłym talizmanie stworzonym przez kosmitów, który pomagał zdobyć miłość.

W pierwszym tomie poznajemy Beatę, 37-letnią samotną singielkę, pracownicę Wydziału Środowiska Urzędu Miasta. Jest dużą kobietą - ponad 180cm wzrostu, rozmiar buta 44 i do piękności nie należy. Beata mieszka sama po śmierci rodziców na nowo urządziła sobie życie. Jednak ostatnio coś się wokół niej psuje - współpracownicy z niej drwią na każdym kroku i wsadzają ją na minę, bardzo chcą pozbyć się jej z wydziełu, szef również nie jest zadowolony. Widoków na miłość - nie ma, a ponadto ciągle psuje się kanalizacja w mieszkaniu i notorycznie zalewa sąsiadów. I do tego zaczyna miewać zwidy.... widzi satyrów.. hmmmm.... i to nie koniec niespodzianek, które ją czekają.
Sąsiad obdarowuje ją niezwykłym talizmanem, kółkiem, które zakłada jej na palec. Ma on niezwykłą moc, kiedy sieę go przekręci i powie "kochaj mnie". Osoba się zakochuje. Beata testuje talizman - i okazuje się, że działa :) Nieprzyjaciele stają się przyjaciółmi i nie ma już wrogów. Wychodzi cało z opresji i jej życie zaczyna byc piękne :) Otrzymuje jeszcze drugi talizman, podobne kółko, które ma przeciwną moc, po przekręceniu na palcu i powiedzeniu "Nie kochaj mnie" - osoba się odkochuje. Teraz jest w idealnej sytuacji!

W drugim tomie, Beata ma już bogatego, szaleńczo zakochanego w niej męża oraz czwórkę udanych dzieci. Jest wdzięczna losowi i talizmanom za to, co ma. Coraz częściej myśli, aby oddać komuś potrzebującemu swoje talizmany. Sama osiągnęła już tak wiele i chce się już tym cieszyć. Wyrusza z mężem w podróż do Kolumbii i tam pozostawia talizmany w kościele, gdzie znajduje go młody gangster mafii narkotykowej. Chłopak ginie, ale przejmuje go jego kolega. I jemu talizman pomaga w odnalezieniu miłości, potem go gubi i wówczas wpada on w ręce Kingi. Kobieta straciła w wypadku rodzine i planuje samobójstwo w cudownym miejscu nad ciepłym morzem. Staje się świadkiem rozmowy gangsterów, planujących zabójstwo. Postanawia temu zapobiec, a że dysponuje talizmanem - wszystko wychodzi inaczej niż było planowane :) :) :) Talizman rzuca swoj czar zarówno na Kingę, jak i na gangsterów, a finał powieści jest zaskakujący i zabawny.

Cykl Talizman z zaświatów jest zabawną opowieścią, doprawioną dreszczykiem emocji. Chwilami przerysowana i drwiąca, a chwilami przeobrażająca się wręcz w powieść sensacyjną. Oprócz talizmanów i miłości, znajdziecie tutaj gangi narkotykowe, cudowną Kolumbię, czy nagich satyrów celebrujących picie herbatki. Czytałam z rozbawieniem i dużą przyjemnością - to naprawdę niezła, babska literatura.
Pierwszy tom jest spokojniejszy, a w drugim wchodzą wątki gangsterskie i akcja mknie jak burza. Przy tym cyklu nie można się nudzić - to fajna lektura na urlop, lub jak w moim przypadku - sposób na zabicie czasu podczas choroby. Polecam :)


2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę oba tomy zdobyć. Gdyby nie twoja recenzja to w ogóle bym na te pozycje nie zwróciła uwagi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie zainteresowałam się tą serią, i aż wpadłam na Twojego bloga! Wydaje się naprawdę ciekawą pozycją... :D Zapewne kiedyś przekonam się o tym osobiście ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...