wtorek, 2 lutego 2016

Beta - Nowe pokolenie 2 - Rachel Cohn

Zabójcze emocje w świecie klonów
Porywająca historia o odwadze i miłości rozgrywająca się w niemoralnym świecie, gdzie emocje są zakazane. Na rajskiej wyspie Dominium, zamieszkanej przez bogaczy, przeplatają się losy dwóch dziewczyn. Zhara jest Pierwszą, a Elizja jej klonem. Wydają się identyczne, ale wygląd może być bardzo mylący. Elizja odebrała Zharze wszystko, a nawet zajęła jej miejsce u boku ukochanego! Dlatego Zhara zrobi wszystko, by się jej pozbyć. W końcu Elizja poznaje szokującą prawdę: choć jest klonem, posiada duszę, a jej Pierwsza żyje… Rozumie, że Zhara cierpi, widząc ją z Alexandrem, ale nie może z niego zrezygnować. Postanawia stanąć u jego boku i wraz z armią zbuntowanych klonów obalić panujące na rajskiej wyspie niewolnictwo. Nic jednak nie jest w stanie przygotować jej na tykającą bombę, która wbudowana jest w jej własny organizm. Czasu zostało niewiele, ponieważ termin jej „wygaszenia” jest coraz bliżej…

Okładka: miękka
Ilośc stron:   264
Wydawnictwo: Czarna Owca

Jakiś czas temu czytałam pierwszy tom Bety ( recenzja TUTAJ), który zapadł mi w pamięć i chętnie podczas urlopu sięgnęłam po kontynuację. 

Dominium to cudowna wyspa, otoczona lagunami, gdzie życie płynie spokojnie i przyjemnie. Nawet temperatura wody i zapach powietrza są dostosowane do jej mieszkańców. Mieszkają na niej tylko wybrani, najbogatsi. Ich życie wydaje się być po prost bajką.

Na rajskiej wyspie Dominium, gdzie żyją bogacze, ze swoimi niezwykłymi klonami, coś zaczyna się jednak psuć. Klony zaczynają się buntować i szykować rebelię.

Zhara jest Pierwszą, z jej genów wyhodowany zostaje klon - Elizja. Ani Zhara, ani Elizja, nie wiedzą, że istnieje ta druga. Zawsze klony były tworzone z martwych ludzi i nie tworzono ich z nastolatków. Tutaj nastąpił wyjątek. Zhara ucieka i dołącza do buntowników. Utraciła swoja wielką miłość, Xandra i próbuje poukładać je na nowo. Dominium zawsze było jej marzeniem - zamieszkać na tej cudownej wyspie.
Właśnie tam, w bajkowej scenerii, życie jej klona, Elizji, zostaje wywrócone do góry nogami. Dziewczyna, w samoobronie, zabija syna gubernatora, który ją zgwałcił. jest zmuszona uciekać, a pomaga jej Alexander, który swoją miłość do Zhary, przekłada na jej klona. Żeby tego było mało, okazuje się, że Elizja jest w ciąży - to niezwykłe dla klona, a czas jej życia dobiega do końca. Dziewczyna marzy, by ponownie spotkać swgo Tahira i z nim dzielić czas, który jej pozostał.
Czy rebeliantom uda się obalić ład panujący na Dominium? Przekonajcie się sami :)

Rachel Cohn stworzyła bajkową krainę dla bogaczy, która rządzi się swoimi prawami. Dla jednych jest szczytem marzeń, a dla innych miejscem kary i upokorzenia. W tym idealnym swiecie splatają się losy dwóch młodych kobiet, Zhary i Elizji, Pierwszej i jej klona. Co je łączy, co je różni? Okazuje się, ze mają wiele wspólnych cech, ale i wiele swoich, własnych, indywidualnych. Nie są one identyczne, każda z nich ma swoj charakter, swoje marzenia i pragnienia. 
Powieśc jest napisana lekko i bardzo przystępnie. Opowieść fascynuje i wciąga czytelnika. Dominium mami i uwodzi, jednak i ono ma swoją ciemną stronę. Jak wszystkie piękne miejsca i to ma swoje drugie dno, a po przeczytaniu II tomu, jestem już pewna, że nie jest to miejsce dla mnie. A co wy sądzicie o leniwym życiu w takim magicznym miejscu? Chcielibyście????

4 komentarze:

 1. Tematyka nie moja, ale fabuła ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie zdecydowałam się sięgnąć po tę serię, chociaż to moja tematyka.

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszą część mam na półce i o ile mi się spodoba, zakupię drugą.
  Pozdrawiam,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiąąkę mam już na półce (tzn. w torbie bo przeprowadzka mnie czeka). Mam nadzieję, że spodoba mi się tak jak i pierwsza część.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...