poniedziałek, 23 maja 2016

Nadzieje i marzenia - Magdalena Kordel

Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta. Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.
Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

okladka: miękka
Ilosc stron:  436
Wydawnictwo:  ZNAK
Premiera   23 maja 2016

Marzenia są po to, by je spełniać. W każdym razie trzeba próbować :) 
Malownicze to fantastyczne miejsce na ziemi i jeden z moich ulubionych cyklów czytelniczych. Chyba każdy marzy, aby mieć takie swoje Malownicze - ja takie już znalazłam. Piękne, wiejskie, gdzie czas zwalnia, a książki czytam delektując się kawą na tarasie. Dla takich chwil warto żyć :) Z przyjemnością odwiedzam znowu Malownicze i witam się z dobrze znanymi bohaterami.

"Nadzieje i marzenia" to połączenie teraźniejszości i przeszłości, które tworzą niezwykłą mozaikę i jak puzzle składają się w idealną całość. Tym razem w opowieści z Malowniczego główną rolę wiedzie Madeleine.

W Malowniczym nastała wiosna, soczyście zielona i kolorowa, pobudzająca do działania. Magda cieszy się wiosną, ale męczy ją stan zawieszenia, w jakim się znajduje. Michał jest, ale jakby go nie było.... Niby zdecydowali się na ślub, ale narzeczony jakoś nie pali się do zmiany swego kawalerskiego trybu życia. Magda postanawia odbyć z Michałem rozmowę, która wiele zmieni w ich życiu....
Żeby tego było mało, kobieta otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii prawniczej w sprawie spadku. Miasteczko trzęsie się od plotek, a Magda zastanawia się, co robić. W końcu postanawia pojechać do Paryża.
Niejako rownolegle przychodzi nam śledzić losy Sabiny. Od aktualnych wydarzeń dzieli nas ponad 150 lat, przenosimy się w okolice Gór Świętoklrzyskich, gdzie trwa walka z zaborcą. Zaangażowana w nią jest nasza bohaterka i jej ukochany Adam. 
Co łączy Magdę i Sabinę? Bo patrząc z boku, wszystko je dzieli - miejsce, czas, charakter.
Przeczytajcie - czeka Was moc wrażeń i emocji, a ja tymczasem żegnam Malownicze - z żalem.....

Uwielbiam ten cykl - jest ciekawy, wzruszający i taki ciepły. Lubię wracać do ulubionych części i bohaterów. Magdalena Kordel pisze lekko i zabawnie, ale również znajdziecie w jej powieściach życiową mądrość, piękne uczucia, emocje i fantastycznych ludzi. Postacie, które wykreowała są niesamowite i bardzo realne. Uwielbiam Leontynę! 
Nastrój, emocje, uczucia zawarte w cyklu Malownicze udzielają się czytelnikami. Z bohaterami powieści przeżywamy ich radości i smutki, towarzyszymy im jak cień w codziennych zmaganiach. Są dla mnie jak rodzina, jak najbliżsi przyjaciele. Rozstaję się z nimi z żalem i czekam na jeszcze! Malownicze to dla mnie ważny cykl, wrócę do niego jeszcze wielokrotnie - a Wam polecam z całego serca :)Wpisując hasło: NADZIEJE w rubrykę kod rabatowy
w księgarni ZNAK - TUTAJ
otrzymacie 33% rabatu na książki Magdaleny Kordel - polecam :) :) :)

Kod aktywny jest do końca czerwca 2016


4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za kod rabatowy :) Książka brzmi i zapowiada się naprawdę świetnie i myślę, że sprezentuję ją mamie.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłas mnie :-) idę sprawdzić cykl od początku, w mojej bibliotece <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za recenzje chyba zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki :). Nie zna ktoś może z czytelników tańszego serwisu niż ten http://aros.pl/ksiazka/nadzieje-i-marzenia ? Bo nie moge nigdzie taniej znaleźć tej książki ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...