środa, 25 maja 2016

Od złej do przeklętej - Katie Alender

Alexis jest ostatnią dziewczyną, po której można by się spodziewać, że zaprzeda czemuś swoją duszę. Ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia – cudownego chłopaka, prawdziwą przyjaciółkę i ukochaną młodszą siostrę Kasey, odzyskaną po opętaniu przez złego ducha. Kiedy więc Kasey nawiązuje nowe znajomości, angażując się w działania pewnego klubu, Alexis jest przeszczęśliwa. Wydaje się, że przyjaźnie są właśnie tym, czego potrzebuje jej siostra. Członkinie klubu doświadczają jednak zadziwiającej metamorfozy, z nietowarzyskich dziwadeł przeistaczają się z dnia na dzień w przebojowe modniachy. Kto wie, co się za tym kryje? Czyżby Kasey znalazła się znów w niebezpieczeństwie? Jest tylko jeden sposób, żeby się o tym przekonać – Alexis i jej najlepsza przyjaciółka Megan decydują się wstąpić do klubu. Tylko czy to jest na pewno właściwa droga do celu?

Okładka: miękka
Ilośc stron: 460
Wydawnictwo:  Feeria Young
Cykl: Złe dziewczyny nie umierają tom 2

Od złej do przeklętej to kontynuacja książki Złe dziewczyny nie umierają, opowiadającej o losach dziewcząt z rodziny Warren - Kasey i Alexis. W pierwszej części Kasey uległa nawiedzeniu i znalazła się pod wpływem złego ducha, Sary. (recenzja TUTAJ). Dziewczyny wiele przeszły, w końcu Alexis udało się uratować siostrę, którą umieszczono w szpitalu specjalistycznym. Rodzina zmieniła miejsce zamieszkania i rozpoczyna życie na nowo. Alexis mocno angażuje się w fotografowanie, to jej odskocznia od rzeczywistości i wielka pasja.

Kasey powraca do domu z leczenia, jest przygaszona, inna. Jednak w szkole chce być niezależna od starszej siostry i nawiązuje nowe znajomości. Część z nich dziwi Alexis, ale póki co, obserwuje działania siostry z boku.
Grupa dziewcząt, z Kasey, zawiązuje klub Promyczek, stają się promienne, eleganckie i ... dziwne. Wszystko to za sprawą starej, martwej księgi, którą znalazły i przywołały ducha Aralta. Alexis postanawia ingerować, bo czuje, że dzieje się coś złego. Wciaga w to Megan i razem przystępują do klubu i składają ślubowanie. Co sprawia, że i one znajdują się pod władzą Aralta.
Jak widać walki sióstr Warren z duchami nie mają końca - jaki będzie ich finał tym razem? Przeczytajcie :)

"Od złej do przeklętej" to świetnie napisana, mroczna powieść o duchach dla młodzieży. Lekka, a jednak dodająca dreszczyku. Książka, jak i całość cyklu, jest napisana w przyjemny i bardzo przystępny sposób, a czyta się ją błyskawicznie i z dużą dozą zaciekawienia.
Autorka świetnie wykreowała nastolatki w ich naturalnym środowisku, wszystko wydaje się bardzo realne i prawdziwe. Powieść czyta się jednym tchem i na jej lekturę wystarcza jedno popołudnie.

Bardzo podoba mi się klimat, jaki ma ta książka. Mroczny, przytłaczający i bardzo intrygujący. Całość idealnie do siebie pasuje - bohaterowie, klimat, realizm. Przyznam, że bardzo wciagnęła mnie ta seria i z przyjemnością ją przeczytałam. Myślę, że przejdzie przez wiele młodzieżowych rąk, bo warto ją przeczytać - ja polecam :)


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...