poniedziałek, 30 maja 2016

Tylko ty - Federico Moccia

Ciąg dalszy przygód bohaterów „Chwili szczęścia” rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku.
Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Zamiast Ani mieszka tam para sympatycznych gejów. Na szczęście w centrum miasta natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki. Tak Nicco dowiaduje się, czym zajmuje się jego ukochana i jak bardzo jest znana w Polsce. Poznani wcześniej geje, sami pracujący w środowisku agencji reklamowych, pomagają im odnaleźć agentkę Ani. Okazuje się nią przebojowa Klaudia, dla której z miejsca traci głowę Gruby. Klaudia ma dla Ani ważny kontrakt reklamowy do omówienia i podpisania i w tym celu wyrusza do Krakowa, gdzie mieszka dziewczyna, a wraz z nią Gruby i Nicco.

Okładka: miękka
Ilośc stron: 
Wydawnictwo:  MUZA SA

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po książki Federico Moccia. Są bardzo przyjemne w odbiorze, lekkie i przyjemne. Dla mnie to relaksująca odskocznia od rzeczywistości.

"Tylko Ty" to kontynuacja powieści "Chwile szczęścia" i co ciekawsze, jej akcja toczy sie bowiem w Polsce, m.in.w Krakowie, Warszawie, czy Morskim Oku.
Nicco uświadamia sobie, że jest zakochany w  Ani i postanawia ja odnaleźć. Poznał dziewczynę w Rzymie, kiedy podróżowała. Wyrusza jej śladami, które prowadzą do Polski, a towarzyszy mu Gruby. Niestety, warszawski adres zamieszkania Anki okazuje się nieprawdziwy - mieszka tam para gejów.
Jakież jest ich zaskoczenie, kiedy w centrum miasta widzą wielki bilboard, na ktorym jest ich znajoma. Okazuje się, że jest ona w Polsce bardzo znaną osobą....
Po nitce do kłębka - idą jej śladami, poprzez znajomych, agentkę aż do niej samej. Czy Ania będzie zadowolona z tego spotkania?

Federico Moccia umie przemawiać do młodzieży, oni kochają jego książki, a i starsi (patrz-ja :) ) od nich nie stronią. Potrafi pisać bardzo lekko, naturalnie i ciekawie. Autor stworzył bardzo sympatyczne postacie, których po prostu nie sposób nie polubić. Zdobywają sympatię czytelników, a my kibicujemy ich poczynaniom. W powieści jest dużo humoru, cięte dialogi i przyjemne opisy - czyta się ją błyskawicznie.
Stanowi idealny wybór na popołudnie w słoneczku na tarasie - polecam :)

3 komentarze:

 1. Nie przepadam za obyczajówkami młodzieżowymi - w ogóle nie jestem w stanie się w nie wczuć.

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam sporo pozytywnych recenzji tej książki, ale jakoś tak mnie nie przyciąga do siebie. ;)
  Pozdrawiam,
  Chaotyczna A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach lekturę tej książki, nie może jej zabraknąć w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...