czwartek, 9 czerwca 2016

Nikomu nie ufaj - Wojciech Wójcik

Są takie tajemnice, które nie powinny zostać odkryte. Nigdy...
Marek, młody i obiecujący funkcjonariusz ABW, otrzymuje z pozoru rutynowe zadanie. Podczas jego wykonywania wpada na trop afery i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. W jednej chwili z myśliwego zmienia się w zwierzynę. Zapolują na niego przestępcy i zdrajcy, których łączą nie tylko ciemne interesy, ale pewne tajemnicze wydarzenia grudniowej nocy sprzed piętnastu lat. Marek z przerażeniem uświadamia sobie, że może liczyć tylko na siebie, a klucz do nierozwikłanej zagadki spoczywa w jego rękach. Wie o tym jednak ktoś jeszcze... Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.  Od plaż Bałtyku, poprzez Warszawę, aż po mazurskie bezdroża toczy się brutalna gra, której stawką jest ludzkie życie. W tym gronie nie ma przyjaciół, każdy może okazać się wrogiem. W świecie skorumpowanych polityków, bezlitosnych funkcjonariuszy służb specjalnych i ludzi mafii narkotykowej obowiązuje tylko jedna zasada: nikomu nie ufać.

Okładka: miękka
Ilość stron:  508
Wydawnictwo : Zysk i Spółka

Bardzo dobry, bardzo realny i przerażający thriller!!!! Autor zaskakuje, przeraża i porywa. Odmalowany przez niego świat jest niesamowicie prawdziwie i tym samym straszny.
Znajdziecie tutaj najwyższe kręgi władzy, tajne służby, ciemne interesy, mafię, korupcję i machloje prominentów, ale również ludzi prawych i do prawdy dążących - co często oznacza dostawanie po dupie....

Marek jest młodym oficerem ABW, który generalnie zajmuje się pracą biurową. Jego analizy i wnioski nie wszystkim się podobają. Pewnego dnia zostaje oddelegowany do pracy operacyjnej - nie bardzo wie, czy traktować to jako karę czy nagrodę. Zostaje dołączony do ekipy wyjaśniającej malwersacje gruntami, w którą zamieszane są wysoko postawione osoby. Wyjeżdża z ekipą na akcję, poznaje nowych ludzi, rozpoznaje sytuację i zaczyna mu się już klarować jakiś obraz, kiedy dostają hasło powrotu. Nie wszyscy z tej akcji wracają żywi.... W drodze powrotnej samochód zostaje napadnięty przez mafijnych najemników. Udaje się uciec tylko Markowi i jego koleżance, dwaj pozostali giną.
Mężczyzna jest zdziwiony, kiedy po wyjściu ze szpitala otrzymuje nagrodę i nakaz wzięcia urlopu. Próbuje dyskutować, ale nic mu to nie daje - jakby ktoś celowo chciał go odsunąć od sprawy.
Zgadza się na urlop, ale dalej robi swoje, prowadzi prywatne śledztwo. Dokąd go to doprowadzi? Przeczytajcie!

"Nikomu nie ufaj" to powieść, która przykuwa do fotela. Bardzo dynamiczna, bardzo realna i bardzo niebezpieczna. Im więcej wiesz, tym bardziej zagrożone jest twoje życie, a pewnych spraw, jak śmierdzących jajek, nie powinno się tykać. Ale jak puścić płazem tak wielkie i oczywiste przekręty, które się dzieją. Niektórzy nie potrafią obok tego przejść obojętnie - taki jest właśnie Marek, główny bohater powieści Wojciecha Wójcika. Prawdziwy facet z krwi i kości, żaden macho, ale mądry facet, który ma swoje słabości i lęki, ale ma też swoją wizję prawości i walczy o nią. Bardzo go polubiłam i szczerze mu kibicowałam.

Wzięłam książkę "Nikomu nie ufaj" na wyjazd i choć miałam niewiele wolnego czasu - to spędzałam go właśnie z Markiem. Naprawdę - to mocna, krwawa i bardzo energiczna powieść - akcja goni akcję. Oj, dzieje się ! Polecam serdecznie - świetna lektura na urlop!


Książkę Nie ufaj nikomu możecie kupić

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

1 komentarz:

  1. Jestem w stanie wyobrazić sobie głównego bohatera. Lubię takie postacie, zawsze im kibicuję i denerwuję się w trakcie lektury. Koniecznie zapiszę tytuł. Pozdrawiam! :)

    www.majuskula.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...