piątek, 26 maja 2017

7EW - Neal Stephenson

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata? Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka… Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię. Neal Stephenson – obdarzony oszałamiającą wyobraźnią literacki geniusz i wizjoner – łączy naukę, filozofię, technikę, psychologię i literaturę w arcydziele prozy spekulatywnej, w którym wizja przyszłości jest zarazem niecodzienna i upiornie znajoma. Podejmuje ważne współczesne idee i niewiarygodne wyzwania w absolutnie wspaniałej sadze – śmiałej, wciągającej i zapierającej dech w piersi.

Okładka: twarda
ilość stron:   896
Wydawnictwo: MAG

Neal Stephenson jest bardzo specyficznym pisarzem, którego styl zapada w pamięć. To wizjoner i wielki fantasty, który tworzy niesamowite wizje, które zarówno przerażają jak i fascynują. Zawsze z ciekawością sięgam po jego książki i zastanawiam się, czym mnie zaskoczy tym razem.

7ew to katastroficzny wizja świata przyszłości, opisana z wielką precyzją i starannością. Przedstawiona bardzo obrazowo, plastycznym językiem, który przemawia do wyobraźni. 

Jak wyobrażacie sobie koniec świata? Czy na Ziemi pozostanie życie? Co nas czeka?
Podobne pytania zadaje sobie każdy z nas, a Neal Stephenson przedstawia mam jedno z rozwiązań.

Pewnego dnia rozpada się Księżyc. Rozpada się na 7 kawałków, dużych Siedem Sióstr i mnóstwo małych odłamków. Wokół Ziemi powstaje pierścień, podobnie jak w Saturnie. 
Mamy Rok Pierwszy Nowe Ery. Ludzkość skazana jest na zagładę. Po jakimś czasie pojawi się bowiem Białe niebo i Kamienny deszcz, które doszczętnie zniszczą naszą planetę. Jest jednak szansa na ocalenie ludzi i ich osiągnięć. Rozpoczyna się odliczanie czasu do całkowitej katastrofy. Czas ten przeznaczony jest na stworzenie Arki, która będzie Nową Ziemią. 
Czy uda się ocalić ludzkie istnienia przed wymarciem? Przeczytajcie te fascynującą opowieść! 

7ew to wielkie tomiszcze, a jednak pochłania się je w oka mgnieniu. Opowieść jest fascynująca i choć niesamowita to jednak bardzo realna. Autor bardzo dokładnie opisuje wszystkie elementy, skupia się na najdrobniejszych detalach, dzięki czemu ta historia jest taka prawdziwa i wciągająca. Powieść podzielona jest na 3 integralne części. Pierwsza dotyczy czasu poprzedzającego kataklizm. Druga to czas powolnego niszczenia Ziemi, a trzecia część opowiada o wydarzeniach dziejących się ponad 5000 lat po katastrofie. Jest to ogromny przedział czasowy a jednak bardzo ciekawie zaprezentowany. Nie ma czasu na nudę - ta opowieść wciąga jak bagno.
Myślę, ze na jej bazie powinien powstać film. Jest świetnym materiałem na scenariusz - sceny przewijają się przed oczami czytelnika podczas lektury tej książki.
Polecam gorąco!

Książkę 7ew oraz bestsellery
możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...