piątek, 9 czerwca 2017

Anestezja - Thomas Arnold

W podziemiach waszyngtońskiego centrum handlowego zostaje uprowadzony Russell Miller. Wzorowy ojciec i mąż znika bez śladu. Nikt nie żąda okupu, a poszlaki prowadzą donikąd. Kate Frost – dziennikarka i zarazem narzeczona detektywa Nicolasa Stewarta, któremu przydzielono sprawę zaginięcia Millera - jedzie do Nowego Jorku, gdzie ma się spotkać z dyrektorem stacji telewizyjnej i odebrać pewną przesyłkę. Nawet nie przypuszcza, jak jedna koperta jest w stanie wpłynąć na jej życie. Po powrocie do stolicy dziennikarka odbiera dwa telefony z ostrzeżeniami. Przestraszona, prosi o pomoc narzeczonego, jednak nawet on nie jest w stanie ochronić jej przed tym, co nadchodzi.

Okładka: miękka
Ilość stron:   436
Wydawnictwo: VECTRA

Na Wydawnictwo Vectra i książkę Thomasa Arnolda trafiłam na tegorocznych Targach Książki w Warszawie. To moje targowe odkrycie :) Okazało się bowiem, że Polak potrafi i pisze świetne thrillery. Pod pseudonimem Thomas Arnold kryje się bowiem Arnold R.Płaczek, absolwent farmacji, który pracuje w swoim zawodzie, a dodatkowo pisze bardzo realne thrillery medyczne. Jak widać wiedza doskonale przekłada się u niego na fikcję literacką.

Anestezja to debiut pisarski Thomasa Arnolda, który doczekał się kolejnego wznowienia. 
Autor przenosi czytelnika do Ameryki, do Waszyngtonu, gdzie ginie bez śladu Russell Miller, przeciętny obywatel, wzorowy mąż i pracownik. Nikt nie wie, co się z nim  stało, zniknął w drodze do pracy. Dosłownie rozpłynął się w powietrzu. Zaniepokojona żona zgłasza jego zaginięcie, a sprawą zajmuje się z ramienia policji detektyw Nicolas Steward. Detektyw związany jest ze znaną dziennikarką Kate Frost, która aktualnie wyrusza zawodowo do Nowego Jorku. Tam ma odebrać materiały dla swego szefa. Nicolas ratuje z opresji własnego ojca, właściciela sklepu, który zostaje napadnięty. Ojciec na skutek przejść i związanych z tym emocji ląduje w szpitalu. Detektyw musi skupić się na powierzonej sprawie, a jak się okazuje zniknięcie Millera nie jest jedynym w ostatnim czasie. W wielu miastach zwyczajni ludzie rozpływają się w powietrzu, nie pozostaje po nich żaden ślad. Poszlaki prowadzą Stewarda do prominentnego szpitala, gdzie bogacze otrzymują specjalistyczne świadczenia, łącznie z przeszczepami narządów - oczywiście za odpowiednią opłatą. Sprawa związana jest z czarnym rynkiem, na którym dochodzi do handlu narządami, a dawcy znikają... na zawsze. Materiały, które przywozi Kate Frost potwierdzają przypuszczenia. Para wspólnie prowadzi dochodzenie. Jaki będzie jej finał? Zaskakujący :)

Anestezja to doskonały thriller medyczny, w którym atmosfera gęstnieje z każdą stroną. To świetne połączenie sensacji z dreszczykiem. Akcja mknie jak burza i porywa czytelnika w wir wydarzeń. Książkę przeczytałam błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Bardzo lubię thrillery medyczne, a ten jest naprawdę nieźle napisany i bardzo realny. 
Jeśli lubicie powieści, które przyspieszają bicie serca i są nieprzewidywalne - to Anestezja Wam się spodoba! Polecam serdecznie.
1 komentarz:

  1. Czytałam późniejsze książki Autora, tę również mam w planach :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...