środa, 7 czerwca 2017

Dziecko ognia - S.K. Tremayne

Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny autora bestsellerowych Bliźniąt z lodu.
Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili? Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?

Okładka: miękka
Ilość stron:  352
Wydawnictwo: Czarna Owca

S.K. Tremayne to brytyjski pisarz i dziennikarz, który zdobył moje serce swoją poprzednią powieścią "Bliźnięta z lodu", znakomitym thrillerem, który na długo zapadł w mojej pamięci. Obawiałam się trochę, że Dziecko ognia okaże się słabszą powieścią i tutaj spotkało mnie przyjemne zaskoczenie - książka jest naprawdę znakomita, a autor trzyma wysoko poprzeczkę, którą sobie postawił. Powieść jest świetnie skonstruowana, napięcie stopniowo narasta, a czytelnik zostaje wciągnięty wir wydarzeń. Sama powieść jest zaskakująca, jest współczesna, a jednocześnie ma klimat wręcz wiktoriański. Niesamowite wrażenie!

Mamy ogromny, stary zamek, do którego wprowadza się Rachel, jako druga żona Davida. Wraz z nowym życiem, pięknym domem i pieniędzmi męża, zyskuje również przybranego syna, ośmioletniego Jamie'go oraz teściową Juliet, która mieszka w drugim skrzydle domu. Początkowa fascynacja i radość, powoli zmieniają się w ciekawość, ale i w strach. Żona Davida zginęła tragicznie, jej ciała nigdy nie odnaleziono, a cała sytuacja owiana jest tajemnicą. Zamek chwilami przeraża, Jamie dziwnie się zachowuje, a Rachel zaczyna drążyć temat i prowadzić własne śledztwo, co bardzo nie podoba się Davidowi, Dochodzi do kłótni, scysji, a wreszcie do pobicia, co przeraża Rachel, która jest w ciąży. Mąż dostaje zakaz zbliżania się do żony, która zacieśnia swoje więzy z małym Jamie'm. dziecko wiele wie na temat śmierci matki, jednak nic nie mówi. Do czasu... a prawda jest wstrząsająca.

"Dziecko ognia" to znakomity thriller psychologiczny, który po prostu trzeba przeczytać. Jeśli Bliźnięta z lodu Wam się podobały,to Dziecko ognia jest lekturą obowiązkową! A jeśli nie czytaliście żadnej z powieści S.K.Tremayne - czas to zmienić! Dużo tracicie :)
Jego powieści mają niepowtarzalny klimat, który przenika czytelnika do szpiku kości. Ja jestem oczarowana stylem pisania tego pisarza, który w znakomity sposób połączył mroczność powieści wiktoriańskich z realnymi czasami. To połączenie daje niesamowity efekt końcowy - przeczytajcie i przekonajcie się sami. Polecam!




1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...