środa, 10 stycznia 2018

Kobieta w oknie - A.J. Finn

Światowy fenomen na polskim rynku! Prawa już przed premierą sprzedane do 40 krajów – historyczny rekord popularności!
Czy zawsze można wierzyć własnym oczom? Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze… Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją?

Okładka: miękka
Ilość stron:  416
Wydawnictwo: WAB Grupa Foksal
Premiera:  2 luty 2018

Dobre thrillery to książki, po które bardzo często sięgam. Jedne spełniają moje oczekiwania bardziej a inne mnie. Ważne, aby były zaskakujące i nieoczywiste. Z wielką przyjemnością zagłębiłam się w przedpremierowy egzemplarz Kobiety w oknie, pełna nadziei i oczekiwania. Czy książka spełniła moje oczekiwania? Zdecydowanie TAK! Pytano mnie, czy jest porównywalna do Dziewczyny z pociągu - moim zdaniem jest lepsza! Kobieta w oknie jest niezwykle lekko napisana, ale fabuła daje kopa. Jest nieprzewidywalna i intrygująca, a ciarki chodzą po plecach podczas lektury. Atmosfera gęstnieje z kartki na kartkę, a klimat niedopowiedzenia i strachu udziela się czytelnikowi.

Główną bohaterką jest Anna Fox, terapeutka dziecięca, która aktualnie sama jest pacjentką i podlega terapii. Anna cierpi na agorafobię i od miesięcy nie wychodzi z domu, nie otwiera nawet okien. Anna mieszka sama, ale codziennie kontaktuje się z mężem i córką, którzy z nią nie mieszkają. Ich ścieżki rozeszły się, ale nadal utrzymują kontakt. Anna przechodzi terapię, ale również bardzo dużo pije. Udziela się na forum dla ludzi z podobnymi schorzeniami i wspiera ich. Szkoda, ze sobie nie potrafi tak pomóc.... Oprócz picia i siedzenia w internecie, jej pasją jest podglądanie sąsiadów. Okno w domu jest jej oknem na świat, które wzmacnia obiektyw aparatu fotograficznego. Wie o sąsiadach prawie wszystko - co robią , kiedy, co jedzą, z kim się spotykają i jakie mają pasje. Akurat wprowadziła się naprzeciwko nowa rodzina, Russelowie, która nie ma w oknach zasłon... Mąż, żona i syn - kim są i co robią, Anna sprawdza w necie, a także wartość ich domu. Teraz obserwuje jak żyją. Pierwszy odwiedza ją syn z prezentem w postaci świecy od matki.  Potem pojawia się Jane, matka, poznają się spędzają razem czas. Pewnego razu Anna widzi przez okno kobietę z nożem w brzuchu, spływającą od krwi. Wzywa policję i wybiega z domu... Sama trafia do szpitala, pojawia się policja - ale nikt nie wierzy pijanej kobiecie. W domu pojawia się rodzina Russelów z policją, nie zgadza się tylko ich skład. Pani Russel nie jest bowiem kobietą, którą poznała Anna. Zostaje uznana za niespełna rozumu i zlekceważona. Kobieta nie odpuszcza i próbuje wyjaśnić sprawę i sama wpada w kłopoty.... 

Opowieść A.J.Finn klimatem przypomina filmy Alfreda Hitchcocka - jest strasznie! Niesamowity klimat udziela się czytelnikowi. Tutaj nic nie jest oczywiste i pewne, aż człowiek zaczyna zaglądać przez ramię i zerkać w swoje okno. Niesamowite wrażenie! 
Kobieta w oknie to powieść, która ma swój niepowtarzalny mroczny klimat. Jest trup, którego nie ma. Jest świadek, którego nikt nie traktuje jak świadka. Jest przedziwna rodzina.... Jest przedziwna kobieta, która cierpi na agorafobię z jakiegoś powodu. Jaką traumę przeżyła, że zaszyła się w domu? O tym musicie przekonać się sami :) A mocne wrażenia macie zapewnione! Gorąco polecam!
4 komentarze:

 1. Zainteresowałaś mnie tą pozycją! Zaczne się za nią rozglądać :)
  Pozdrawiam, Daria z book-night

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że książka jest warta przeczytania, bo niebawem zabieram się za nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, więc może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...