wtorek, 1 maja 2018

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą - Agnieszka Krawczyk

W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów Szekspira. Stary dom kryje niejeden sekret. Jego tajemniczy właściciel proponuje mieszkańcom udział w pewnym zaskakującym wyzwaniu. Czy zagadkowe zadanie okaże się dla sąsiadów uśmiechem losu, czy trudnym do pokonania problemem? Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą to piękna i ciepła opowieść o domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie czujemy się samotni. To również historia przyjaźni na dobre i złe oraz miłości przychodzącej w najbardziej niespodziewanych momentach. Poddajcie się urokowi tej klimatycznej opowieści o sile uczuć i potrzebie bycia razem, by wraz z bohaterami uwierzyć, że uśmiech losu zależy w dużej mierze od nas. Pierwszy tom sagi „Uśmiech losu”, opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą.

Format: e- book
Ilość stron:  500
Wydawnictwo: Filia

Agnieszka Krawczyk pisze bardzo klimatyczne kobiece powieści, pełne emocji, z ciekawą fabułą. To doskonała babska literatura, którą cenię i po którą sięgam. A teraz dzięki Legimi mogę dobrać książkę do chwili - do nastroju i chęci :)

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą to opowieść o mieszkańcach kamienicy na krakowskich Dębnikach. To niezwykłe i ciekawe miejsce, oaza spokoju pośród wielkiego miasta. Do kamienicy sprowadza się po życiowych perturbacjach Zuzanna, młoda pianistka z małymi bliźniakami, Jasiem i Basią. Kobieta samotnie wychowuje dzieci, postanowiła na nowo pookładać sobie życie w mansardzie kamienicy pod Szczęśliwa Gwiazdą, którą użyczy jej ojczym. Zostaje tutaj ciepło przyjęta przez kobiety z rodziny Werde. Ta rodzina to klan kobiet - babcia, córki i wnuczka. Kobiety są bardzo specyficzne, każda z nich jest inna, a najbliżej z Zuzanną jest Helena. Zuza otrzymuje wielkie wsparcie i pomoc przy dzieciach. Znajduje pracę i zaczyna żyć na nowo. Nie wszyscy w kamienicy są jednak tak otwarci jak panie Werde, jest jeszcze małżeństwo biznesmenów, restaurator, czy wiekowa pani Klara. Każdy jest inny, ale wszystkim zależy na domu. Są zdenerwowani i wystraszeni, kiedy dostają pismo z zaproszeniem do kancelarii prawnej w sprawie kamienicy. Snują domysły i czekają.... Na miejscu okazuje się, że nikt ich nie eksmituje, co więcej mogą dostać swoje mieszkania prawie za darmo... Prawie, bo za dobry uczynek. Łatwe czy trudne? To się dopiero okaże :)

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą porwała mnie w swe objęcia, polubiłam niezwykłe bohaterki tej powieści i poczułam się jakby mnie ktoś walnął obuchem w głowę na finale.... Autorka zostawiła nas w totalnym zawieszeniu, nic się nie wyjaśniło - pozostaje tylko czekać, co też dalej zaplanowała dla bohaterów powieści w kolejnym tomie. czuję ogromny niedosyt i niecierpliwość - co z Heleną, co z tajemniczym właścicielem kamienicy, kto zajmie dawną pralnię. jak Zuza poradzi sobie w nowej pracy? Ufff, pytań wiele , a odpowiedzi brak...
Jeśli lubicie doskonałą kobiecą literaturę - to polecam serdecznie powieści Agnieszki Krawczyk :)


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl2 komentarze:

  1. Bardzo lubię takie powieści, dlatego cieszę się, że ten tytuł czeka na mojej półce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka już czeka na półce, więc na pewno już niebawem i ja ją przeczytam:) już zacieram łapki!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...