wtorek, 22 maja 2018

Krok za Tobą - Lisa Gardner

Bestsellerowa autorka „New York Timesa”.Przed laty brat Sharlah zatłukł pijanego ojca, by uratować im obojgu życie. Teraz, gdy adoptują ją psycholog kryminalny Pierce Quincy i jego partnerka Rainie Conner, nareszcie udaje jej się znaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej dochodzi do podwójnego morderstwa. Czy to możliwe, by brat Sharlah znów zabijał?

Format:  e-book
Ilość stron:   376
Wydawnictwo: Sonia Draga

Sharla Nash trafiła do domu Pierce'a Quicy i jego partnerki Rainie Conner po tułaczce po domach zastępczych. Przeszłość mocno odbiła się na życiu nastolatki. Najpierw była świadkiem jak ojciec zranił matkę, potem jej brat Telly zabił ojca kijem bejsbolowym, aż wreszcie rodzeństwo zostało rozdzielone i skierowane do rodzin zastępczych. U Pierce'a i Rainie dziewczynka wreszcie poczuła akceptację i miłość, szczególnie, że wszyscy czekają na formalną akceptację, aby Sharla stała się częścią tej rodziny. Jej starszy brat nie miał tak dobrze, jednak i on trafił do rodziny Duvallów, która go wspierała i pomagała przystosować się do dalszego  życia. Do czasu...

Pewnego dnia w okolicy doszło do brutalnych zabójstw. Zabito pracownicę stacji paliw i klienta sklepu, a małżeństwo Duvallów znaleziono martwe w ich domu. Ślad po Tellym zaginął - pozostało tylko nagranie z kamery ze stacji paliw, na którym widziano Tellego z bronią w ręku. To on stał się podejrzanym i za nim ruszyła policja oraz tropiciele. Telly w amoku jest zdolny do wszystkiego. W jego rzeczach znaleziono zdjęcia siostry, z którą nie miał kontaktu. Pierce i rainy są zaniepokojeni i zrobią wszystko, aby ochronić swą córkę. Dziewczynkę strzeże też pies - policyjny emeryt. Sharla nie rozumie postępowania brata, bo wciąż pamięta jak o nią dbał i się opiekował. Wbrew opiekunom, wyrusza mu na spotkanie. Ekipa śledcza tropi chłopca, ale okazuje się, że nie są sami. Ktoś jeszcze ma interes, aby dopaść chłopca. Okazuje się, że ślady prowadzą w przeszłość i są nierozerwalnie związane z Duvallami. Czy śledczym przy pomocy Pierce'a i Rainy uda się wyjaśnić sprawę i pojmać winnego? Przeczytajcie!

Lisa Gardner pisze znakomicie! Zawsze sięgam po jej książki w ciemno i nigdy mnie nie zawiodła. Ma niesamowite pomysły na fabułę i jest mistrzynią w budowaniu klimatu swoich powieści.

Krok za tobą to znakomity thriller, który czyta się z zapartym tchem. Nic tutaj nie jest proste, wątki plączą się, a rozwiązanie sprawy oddala się zamiast przybliżać. Atmosfera gęstnieje, aby na finale wybuchnąć i zaskoczyć czytelnika. Finał jest zupełnie nieprzewidywalny, a cała opowieść zapada w pamięć. Jak zwykle znakomita! polecam serdecznie:)


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl
2 komentarze:

  1. Coraz więcej książek tej autorki, a jej pióro dalej jest mi nieznane. Ale w tym momencie niestety mnie nie ciągnie :)

    Pozdrawiam,
    Książkowa Przystań

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chcę przeczytać tę książkę.:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...