sobota, 23 czerwca 2018

Nauczyciel tańca - Anna Dąbrowska

Byli jak dwa kontrastowe kolory – czerń i biel. Nosili w sobie mrok, lecz wierzyli, że uczucie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż narastające od lat ciemności… To opowieść o chłopaku, który tańczy, by wyrzucić drzemiącą w nim złość, oraz o kobiecie, która skrywa wielką tajemnicę. To także historia jej siostry, cierpiącej na rzadką chorobę, dla której taniec okazuje się wybawieniem. Co się stanie, gdy splotą się losy tej trójki? "Nauczyciel tańca" to powieść, która pokazuje, że miłość może przezwyciężyć wszystko!

Okładka: miękka
Ilość stron:400
Wydawnictwo: LIRA

Niech was nie zmyli okładka, która mnie bardzo przypomina książki Paula Evansa. To nie jest ckliwa opowieść o tańcu - opowieść o życiu, które objawia się w tańcu. Nauczyciel tańca to opowieść o krumpie, stylu tańca ulicznego powiązanego z muzyką RAP. Ta książka pozwoliła mi spojrzeć na RAP i taniec z zupełnie innej strony. Do tej pory nie lubiłam (i nadal nie lubię RAP-u), ale zrozumiałam filozofię z nim związaną i zrozumiałam na czym polega krump i jak oddziałuje na ludzi - i to bardzo mi się podoba!

Krump to taniec ulicy, który pozwala wyładować swoją złość i frustrację bez użycia siły. To taniec, który pochłania bez reszty i pozwala wypowiedzieć się bez słów. To krump okazał się ostatnią deską ratunku dla Kai i Sary. Dziewczyny straciły rodziców w pożarze i od tej chwili to Kaja opiekuje się siostrą i stanowi jej cała rodzinę. Dwunastolatka od czasu wypadku nie mówi. Żaden lekarz nie ma rady na jej mutyzm, aż wreszcie pewna mądra psycholog radzi, aby Sara oddała się swojej pasji - a jest nią krump, co szokuje i zaskakuje Kaję. Znajdują Dominika, który jest mistrzem w tej dziedzinie i namawiają na naukę Sary. 

Dominik i Kaja są jak ogień i woda. Iskrzy między nimi i wiruje, a oni zbliżają się i oddalają od siebie. Oboje poranieni przez życie, boją się związków i to Sara zbliża ich do siebie.
Czy Sara odzyska głos? Czy uda się jej skłonić siostrę do odwagi i pójścia w objęcia miłości?  Hmmmm... O ty musicie przeczytać sami :)

Nauczyciel tańca to powieść, która zaskakuje, wzrusza i daje do myślenia. Pokazuje inne oblicze tańca, pokazuje całe spectrum ludzkich uczuć i emocji - bardzo silnych i często wstrząsających. Anna Dąbrowska napisała powieść, która wali nas po głowie jak młot - aż gwiazdy się pokazują. Ta historia porusza i daje do myślenia. Jest bardzo oryginalna i zapada w pamięć czytelnika - na długo....
 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...