czwartek, 21 czerwca 2018

Żona mordercy - Rachel Caine

Wyszłam za mąż za potwora, spałam w jego łóżku. Jakim cudem mogłam tego nie wiedzieć?Świat Giny Royal legł w gruzach w chwili wypadku – nieznajomy samochód przypadkowo uderzył w ścianę garażu w jej domu. Rozpadło się wszystko, co uznawała dotąd za szczęśliwe i spokojne życie. W zniszczonym garażu odkryto zwłoki torturowanej kobiety. Okazało się, że jej mąż, człowiek któremu Gina ufała i ojciec jej dzieci, jest wyjątkowo okrutnym, seryjnym mordercą. Jak mogła o tym nie wiedzieć? Teraz Gina i jej dzieci są dręczeni przez anonimowych prześladowców. Mimo, że jej mąż znajduje się w więzieniu, wciąż otrzymują anonimy od osób, grożących im śmiercią. Ona i dzieci muszą przybrać nową tożsamość. Uciekają do odległego Stillhouse Lake. Gdy zdaje się, że najgorsze już za nimi, w jeziorze zostaje znalezione ciało kobiety. Gina nie może pozwolić, by jej dzieci również padły ofiarą sadystycznego mordercy. Jedno jest pewne – nauczyła się już, że nikomu nie może ufać i sama musi zwalczać zło. I że już nigdy nie może przestać.

Okładka: miękka
Ilość stron:  400
Wydawnictwo:  Filia
Cykl: Mroczna Strona

Czy naprawdę znamy ludzi, z którymi mamy bliskie relacje? Męża, przyjaciół? Okazuje się, że osoby, które znamy wydawałoby się doskonale, świetnie się kamuflują i w rzeczywistości są zupełnie inne. Ta druga, inna twarz bywa przerażająca. Nie popadajmy w paranoję, ale prawda jest taka, że sympatyczny staruszek zza rogu może być pedofilem, a ukochany mąż brutalnym mordercą.

Przekonała się o tym Gina Royal w zupełnie przypadkowy sposób. Pijany kierowca wjechał w jej garaż i zdemolował go. Na światło dzienne wyłonił się przerażający obraz - odarta ze skóry, wisząca na sznurze kobieta. To widok, którego Gina nie zapomni do końca życia. Okazuje się, że warsztat stolarski, jaki z garażu zrobił sobie Mel, jej mąż, jest w istocie jamą tortur, a za ścianą jej kuchni umierały młode kobiety, podczas gdy ona gotowała obiad, czy piła kawę. Szok! A jeszcze większy szok przeżyła, kiedy została aresztowana jako pomocnica męża i długi czas walczyła o wolność. Wyszła na wolność, zabrała dzieci od matki, ale jej życie zmieniło się diametralnie. Ona i jej dzieci pod fałszywymi tożsamościami przeżywają piekło i ciągle uciekają zmieniając miejsce pobytu, Uciekają przed prześladowcami, którzy nie wierzą w niewinność rodziny Mela - bo jak można uwierzyć, że ktoś torturował kobiety za ścianą, a oni nic o tym nie wiedzieli i nic nie słyszeli. Niewiarygodne, ale prawdziwe, Najgorsze jednak jest to, że były mąż, który jest zamknięty za kratami nadal prześladuje swoją rodzinę - listami, telefonami, pogróżkami.
Kiedy rodzina zamieszkała w maleńkiej miejscowości, we własnym domku nad jeziorem, wydaje się, że wreszcie osiedli i znaleźli spokój. Jednak okazuje się, że to ułuda, bo w jeziorze widocznym z ich okien zostaje znaleziona zamordowana kobieta - zamordowana metodą Mela. Gina vel Gwen staje się główna podejrzaną, a jej dzieci znowu żyją w strachu, Potem pojawiają się kolejne zwłoki i prawda wypływa na wierzch... Czy Gwen jednak jest pomocnikiem męża i dalej realizuje jego wizję? Przekonajcie się sami - mocnych wrażeń wam nie zabraknie !

Żona mordercy to znakomity thriller, który przerazi i wstrząśnie każdą matką. Matka zawsze i za wszelką cenę będzie chronić swoje dzieci, ale ile można uciekać i cały czas się bać? Rodzina Gwen przechodzi straszliwą życiową próbę i nic nie wskazuje, aby ich życie miało wyjść na prostą. Jak udowodnić swoją niewinność i zacząć żyć normalnie? Nie jest to proste...

Rachel Caine napisała znakomitą powieść, która wstrząsa, porusza i zaskakuje. Czytelnik zaczyna wątpić w niewinność Gwen, kolejne tropy oddalają nas od rozwiązania sprawy zamiast przybliżać. Tu nic nie jest białe i czarne, jest pełno przytłaczających i mrocznych szarości, które sprawiają, że atmosfera powieści jest aż gęsta od niedomówień i pełna strachu. Aż skóra cierpnie i włos się jeży, a w całość opowieści mocno zaangażowane są niewinne dzieci, które najmocniej odbierają bodźce i swoją sytuację. Przerażające! Powieść przeraża - tym, że jest taka realna...2 komentarze:

  1. Na chwilę obecną za mocna lektura jak dla mnie, ale muszę przyznać, że zapowiada się ciekawa i emocjonująca lektura.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję,że książka pochłonie mnie bez reszty. Właśnie wczoraj ją sobie zamówiłam.:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...