środa, 17 lipca 2019

95. Teraz zaśniesz - C.L. Taylor

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo. Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe. Gdyby tylko nie czuła się tak winna... Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar. Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca. Ma innych na oku. Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi... 
Okładka: miękka
Ilość stron:   400
Wydawnictwo: Albatros 
Seria thrillerów Albatrosa to pewniak doskonałej lektury. Ciemne okładki przemawiają do wyobraźni i przyprawiają o dreszcze, a wnętrze zawsze jest znakomite i zaskakujące. To jedna z moich ulubionych serii i chętnie sięgam po książki w niej wydane - jeszcze się nie zawiodłam :)

Wypadek samochodowy to zawsze dla kierowcy trauma, a kiedy dodatkowo giną jego pasażerowie, to trudno się pozbierać i żyć dalej. Anna, bohaterka powieści Teraz zaśniesz, musi się zmagać z traumą po wypadku i własnymi wyrzutami sumienia. Nie ona zawiniła, tylko kierowca ciężarówki, który wjechał w jej auto, ale zginęło dwoje jej kolegów, a trzeci będzie kaleką do końca życia. Kobieta nie może się  z tym pogodzić, nie może spać, stale widzi twarze kolegów. Ucieka od swej rzeczywistości, w dosłownym sensie, wyjeżdża na odległą i odizolowaną od świata wysepkę Rum i zatrudnia się w hotelu jako recepcjonistka-sprzątaczka-przewodnik, słowem człowiek od wszystkiego. Ważne, że daleko i nie ma kontaktu z dawnym życiem. 

Pewnego dnia d hotelu zjeżdżają goście, siedmioro obcych osób, które zostają zamknięte w tym miejscu na skutek załamania pogody. Zostają odcięci od świata i zdani tylko na siebie. Hotel staje się więzieniem, umiera jego właściciel David, a Anna znajduje znaki, które nawiązują do wypadku. Często pojawia się słowo SEN czy Zaśniesz. Kobieta jest przerażona, a wśród gości dochodzi do coraz częstszych konfliktów. Wśród gości jest ktoś kto czyha na życie Anny - kto i jaki ma powód?
Odpowiedź na to pytanie będzie zaskakująca...

Teraz zaśniesz to mroczny i zaskakujący thriller. Atmosfera jest pełna niedopowiedzenia, zimno emanuje ze stron powieści i czytelnik czuje się jakby został zamknięty w hotelu wraz z bohaterami, a wokół szaleje burza i ulewa, która odcięła hotel od świata, telefony nie działają, a goście skaczą sobie do gardeł. Nic dobrego z tego nie może wyniknąć. 
Jeśli lubisz mocne wrażenia i mroczne, wiktoriańskie klimaty, to koniecznie musisz przeczytać Teraz zaśniesz. Zapraszam do hotelu na wyspie Rum, gdzie wszystko się może zdarzyć....

1 komentarz:

  1. Dosłownie za chwilę zabieram się za lekturę tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...