wtorek, 26 listopada 2013

Kilka sekund od śmierci - Harlan Coben

Mieszkający teraz z Myronem chłopak powoli odnajduje swoje miejsce w nowej szkole, ale wciąż wpada w nowe kłopoty. Zaledwie kilka dni po wydarzeniach opisanych w pierwszej książce zostaje zamieszany w podpalenie i morderstwo, ponadto wciąż szuka śladów Rzeźnika z Łodzi i tajemniczej organizacji, jaką jest Schronienie Abeona, a także usiłuje odkryć prawdę o śmierci swojego ojca.

Okładka:  miękka
Ilość stron: 400


Harlan Coben to autor, po którego książki zawsze chętnie sięgam. 
„Kilka sekund od śmierci” to kontynuacja, recenzowanego przeze mnie jakiś czas temu, „Schronienia” - TUTAJ. 
Głównym bohaterem tego cyklu jest Mickey Boliter, bratanek słynnego Myrona Bolitera. Cykl skierowany jest zarówno do dorosłego czytelnika, jak i do młodzieży. Opowieść kontynuuje tematykę organizacji Abeona pomagającej dzieciom i oznakowanej tajemniczym motylem, znowu spotykamy też Nietoperzycę, która zasieje zamęt w głowie Mickeya. Czy jego ojciec na pewno nie żyje? Kto leży w grobie? Tego chłopak musi się dowiedzieć i przekonać naocznie, aby normalnie żyć. 

Ale to nie koniec komplikacji w jego życiu. Młody Boliter ma tendencję do pakowania się w kłopoty. Najpierw wdaje się w bójkę, potem wywalają go z drużyny szkolnej, a dodatkowo Rachel zostaje postrzelona, a on wraz z przyjaciółmi znajdują w szkolnej szafce pieniądze i narkotyki. Mikey usiłuje poskładać zebrane informacje w jedną całość. Jednak nic nie jest takie, jak by mu się wydawało. Jak powiązać sprawę Rzeźnika z Łodzi, który dokładnie przypomina sanitariusza zajmującego się ojcem Mickeya’a po wypadku, postrzelenie Rachel, Stowarzyszenie Abeona i pożar u Nietoperzycy? I żeby na tym się skończyło… niestety, jest jeszcze więcej spraw do wyjaśnienia. Czy Mikey temu podoła? Na ile zaufa i wtajemniczy w sprawy wuja? 

„Kilka sekund od śmierci” to świetnie napisany thriller, pełen niedopowiedzenia i tajemnicy. Niesamowity klimat unosi się nad powieścią i intryguje czytelnika.Akcja rwie do przodu jak burza. Wiele wątków łączy się i zazębia w arcyciekawą całość. Powieść wciągnęła mnie i pochłonęła całe popołudnie – czytałam aż skończyłam :)

Autor serwuje nam wartką akcję, zaskakujący finał i przemyślaną fabułę, a jeśli do tego dołożymy humor Łyżki i niezwykłą osobowość Emy, otrzymamy znakomitą powieść. Harlan Coben naprawę potrafi świetnie pisać, a jego umiejętność tworzenia niesamowitej atmosfery zasługuje na uznanie. Polecam! 5 komentarzy:

 1. Uwielbiam Harlana Cobena <3
  Tej książki jeszcze nie czytałam. Mam zamiar najpierw przeczytać wszystkie z udziałem Myrona : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Cobena :) Mam parę jego książkę, tej jeszcze niestety nie czytałam, ale na pewno kiedyś nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, ten autor należy do grona moich mistrzów! Uwielbiam jego książki i każda kolejna niesamowicie mnie wciąga :) Kilka sekund przed smiercią dopiero przede mną, ale pewnie koniec końców wpadnie mi w ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam! Tzn. Cobena, bo książki jeszcze nie miałam okazji czytać, ale na pewno się z nią zapoznam. Nie mogę przejść obojętnie obok żadnej powieści tego autora, a przeczytałam ich już naprawdę dużo. ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Wciąż z autorem się nie zapoznałam, ale kiedyś to nadrobię :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...