niedziela, 26 czerwca 2016

Maestra - L.S. Hilton

Spektakularne oszustwo w londyńskim domu aukcyjnym
KIM
Bosy kochanek biegnący ulicami Paryża
JEST
Zuchwała kradzież na jachcie miliardera
MAESTRA?

Okładka: miękka
Ilość stron:   312
Wydawnictwo: Sonia Draga

Przyznam że byłam zaskoczona wnętrzem powieści Maestra. To przedziwna, ale bardzo oryginalna powieść. Według mnie to połączenie thrillera z powieścią erotyczną, z domieszką wątków wręcz psychodelicznych - ta okładka znakomicie odzwierciedla jej wnętrze.

Rozpoczyna się scenami erotycznymi w elitarnym klubie. I tutaj poznajemy główna bohaterkę powieści, Judith Rashleigh. To młoda, wyzwolona kobieta, która pracuje w domu aukcyjnym, a dodatkowo dorabia w specyficznym klubie, gdzie mężczyźni płacą za jej towarzystwo. Tam poznaje swego pierwszego sponsora, którego doprowadza do.... śmierci.
Staje się to po tym jak zostaje zwolniona przez Ruperta z domu aukcyjnego, bo za dużo węszy - a według dziewczyny, obraz, który akurat znajduje się w firmie jest fałszywy. Prawda widać nie popłaca - ląduje na bruku. Korzysta więc z płatnych wakacji ze sponsorem, a po jego śmierci zgarnia pieniądze i wyrusza w dalszą podróż po Europie. Włochy są piękne i pełne mężczyzn, którzy korzystają z towarzystwa pięknych kobiet. Jacht, kolejny facet, kolejne pieniądze, kolejne  erotyczne przygody. Życie Judith do nudnych nie należy, kolejni faceci, kolejne pieniądze i kolejne ...trupy.
Po pierwszym morderstwie, kolejne przychodzą jej bez trudu. A co z konsekwencjami? 
Przeczytajcie i sami się przekonajcie :) Będziecie zaskoczeni!

"Maestra" to powieść pokręcona na maksa, która znakomicie nadałaby się na scenariusz filmu. Akcja mknie jak lawina i porywa czytelnika. Judith zmienia się z grzecznej dziewczyny w modliszkę, która [pożera mężczyzn, których spotyka na swej drodze. Zmienia się jak kameleon, aż trudno za nią nadążyć. Morduje bez skrupułów, ale z wielką dbałością o to, aby nie było można jej powiązać ze zgonami. Podróżuje, prowadzi luksusowe życie za nielegalnie zdobyte pieniądze i dzięki nim realizuje swoje pasje. Czy ją polubiłam? Niespecjalnie, ale chwilami mi imponowała. To przedziwna osoba i chyba nie chciałabym spotkać jej na swej drodze - bo to się źle mogłoby skończyć.
Czytałam z zaciekawieniem i niedowierzaniem - to naprawdę bardzo oryginalna powieść i nie można nie podziwiać wyobraźni Autorki. Bardzo jestem ciekawa kontynuacji tej książki - polecam!

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...