środa, 9 kwietnia 2014

Jajko z niespodzianką - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Ada ma trzydzieści lat i sama wychowuje 3-letnią córeczkę. To już nie małe obciążenie, a dodać należy, że Julka ma nie w pełni sprawną rączkę, co bywa tematem drwin rówieśników i przysparza samotnej mamie nowych trosk. To jednak dopiero początek opowieści. Na kolejnych jej stronach na naszą bohaterkę czyhają - wszystkowiedząca babcia Irena, dobre przedszkole "stwarzające perspektywy", inni rodzice i eko-rodzice, duże wydatki, finansowe upadki i wzloty, flirty, miłosne spojrzenia, potencjalni narzeczeni i... były mąż.
Czy Ada odnajdzie miłość? Jak Julka zaaklimatyzuje się w "snobistycznym" przedszkolu z perspektywami? Czy razem stworzą szczęśliwą rodzinę?

okładka:  miękka
Ilość stron:  252
Wydawnictwo:   Wydawnictwo Literackie
Premiera:  3 kwietnia 2014

Życie jest jak jajko z niespodzianką. Nie wiesz, co przyniesie ci kolejny dzień.....
Przekonała się o tym Ada, młoda mama samotnie wychowująca córeczkę, Julkę. Kobieta pracuje w wydawnictwie, gdzie ma dużą swobodę i sama zarządza swoim czasem, musi tylko na czas oddawać zlecenia - bardzo jej to odpowiada. Mąż zostawił ją w trudnych chwilach, kiedy siedziała przy szpitalnym łóżku chorej córeczki. Nie podołał problemom. Ada może liczyć na pomoc matki, która mieszka dwa pietra niżej.
Pewnego dnia zaskakuje swoją rodzicielkę informacją, że zapisała córeczkę do przedszkola, żeby mała miala lepszy kontakt z dziećmi. Oczywiście, babcia jest temu przeciwna i wysuwa całą batalię argumentów. Ada stawia na swoim i pierwszego dnia odwozi dziecko do prestiżowego, drogiego przedszkola. Okazuje się ono naprawdę doskonałe, a Julka znajduje tam przyjaciela. Ada również poznaje jego ojca, ale w mniej przyjemnych okolicznościach - rozbija mu zderzak w samochodzie, zaaferowana pierwszym dniem w przedszkolu i płaczem córki. Adam wydaje się jej nadętym facetem, a w dodatku przeżywa szok, kiedy w pracy okazuje się, że został nowym właścicielem wydawnictwa. 
Ich dzieci stają się nierozłaczne, a oni "docierają się" i ich znajomość nabiera głębi, kiedy nagle pojawia się  na horyzoncie ojciec Julki.... Jak potoczą się dalsze losy Ady, Adama i ich dzieci? Przekonajcie się sami!

Moc wrażeń i emocji gwarantuje Wam Autorka, pisząca scenariusze do serialu "Na dobre i na złe", który od lat ma wierne rzesze telewidzów. I w swojej książce zaskakuje nas szybkimi zwrotami akcji i sytuacjami budzącymi nasz uśmiech, ale i grozę. Niby opowieść zwyczajna, jak z życia wzięta, ale napisana lekko i ciekawie. Agnieszka Krakowiak-Kondracka bawi, wzrusza i sprawia, że z przyjemnością czyta się jej książkę.Wzięłam ją ze sobą na krótki urlop i mimo bardzo ograniczonego czasu, pochłonęłam w dwa wieczory. Doskonale się bawiłam przy "Jajku niespodziance", czego i Wam życzę :)  Szczególnie na święta wielkanocne - może się okazać relaksującą i pasującą tematycznie lekturą!Książkę "Jajko z niespodzianką" można kupić w księgarni Fabryka


2 komentarze:

  1. Już się cieszę na lekturę, książka czeka na stoliku nocnym:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo długo zastanawiałam się nad tym, czy wziąć tę książkę czy też nie. Odpuściłam, ale teraz trochę żałuję, bo Twoja recenzja przedstawiła ją w bardzo dobrym świetle.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...