piątek, 18 kwietnia 2014

Tajemnice Gwen Frost - Jennifer Estep

W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.

Okładka: miękka
Ilość stron: 311
Cykl: Akademia Mitu tom 3

Gwen Frost, Cyganka z magicznymi umiejętnościami, znowu powraca. To już trzeci tom opowiadający o jej perypetiach, a ja ani trochę nie czuję się znudzona. Wręcz przeciwnie, Jennifer Estep potrafi skutecznie zaskakiwać i stawia swoją główną bohaterkę wobec kolejnych wyzwań. Tym razem największym wyzwaniem jest spotkanie "oko w oko" z Lokim i ze śmiercią. Czy Gwen temu podoła?

Dziewczyna zadomowiła się w Akademii Mitu, ma swoich przyjaciół, jak i nieprzyjaciół. Czasami jest jej ciężko, ale generalnie chodzi z podniesioną głową. Związek z Loganem staje się coraz bliższy, ale chłopak jest przerażony umiejętnościami Gwen. Potrzebuje czasu, aby zrozumieć, co ich łączy. Psychometria jest wyzwaniem dla wszystkich, którzy znajdują się w polu dotyku Gwen. Jedni przyjmują to ze spokojem, innych oburza grzebanie im w głowach. Cóż, niestety tego daru nie daje się czasowo wyłączać - Gwen musi z nim żyć.
Tymczasem żniwiarze atakują nagle i sieją pogrom w muzeum. Ginie wielu uczniów szkoły, Gwen i jej przyjaciele dają odpór wrogowi. Walka jednak nie jest skończona. Prestonowi, jednemu ze żniwiarzy, udaje się uwolnić z piwnic Akademii i wyrusza zemścić się. Jego celem jest babcia Gwen, której udaje się odeprzeć atak. Gwen jest zaniepokojona. Udaje się jej jednak znaleźć kryjówkę z ukrytym sztyletem z Helheimu. Okazuje się jednak nieostrożna, sztylet i ona sama zostają przejęci przez żniwiarzy.
Gwen staje twarzą w twarz z Lokim, poznaje też tajemniczą żniwarkę, która okazuje się jej szkolną koleżanką.... Śmierć zagląda Gwen w oczy, w tych strasznych chwilach może liczyć tylko na pomoc fernira i .... opatrzność losu. Jak zakończy się to starcie?

"Tajemnice Gwen Frost" to magiczna opowieść o walce Dobra i Zła, o sile przyjaźni i miłości. Akcja i bohaterowie są bardzo barwnie i plastycznie przedstawieni, opisy przemawiają do wyobraźni i sprawiają, że czytelnik mentalnie przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Słychać szczęk broni, czuć zapach krwi, widać zacięcie na twarzach walczących - wystarczy tylko zamknąć oczy. 
Powieść czyta się błyskawicznie, akcja mknie jak burza, a Autorka daje popis swojej wyobraźni. Fabuła jest przemyślana i doskonale skonstruowana, sylwetki bohaterów mocno zarysowane, a wzbogacenie treści o tematykę mityczną ubarwia całość. 
Jesli ktoś jeszcze nie poznał Gwen Frost - to serdecznie polecam! Warto!


Księgarnia internetowa - Wydawnictwo DreamsKsiążkę "Tajemnice Gwen Frost" możecie kupić w księgarni Fabryka

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...