piątek, 28 listopada 2014

Historia pewnego narzeczeństwa cz.3 - Danka Braun

Krzysztof Orłowski, syn Renaty i Roberta, wchodzi w dorosłość. Jest podobny do ojca - przystojny i inteligentny. W klasie maturalnej zakochuje się w nieodpowiedniej zdaniem rodziców dziewczynie, przez co zaniedbuje naukę, staje się krnąbrny i opryskliwy. Ponieważ rozmowy z nim nie przynoszą oczekiwanych efektów, Robert postanawia wdrożyć inne metody działania. Razem z Renatą uknuwają misterną intrygę... Tymczasem z Australii powraca teściowa Renaty. Jest wylewna i uczuciowa, pragnie naprawić dawne szkody. Jej intencje wydają się czyste, szybko zdobywa sympatię członków rodziny. Renata jednak nie potrafi jej zaufać. Czy obawy okażą się słuszne?

okładka: miękka
Ilość stron:  295
Wydawnictwo:   Prozami
Cykl: Miłość, namiętność, pożądanie tom 3

"Historia pewnego narzeczeństwa" to trzeci tom sagi rodzinnej Danki Braun. Dwa poprzednie przeczytałam błyskawicznie i wciągnęłam się w losy rodziny Orłowskich. 

Orłowscy to bardzo specyficzna rodzina, żyjąca na swoich własnych zasadach. Renata, właścicielka butików z odzieżą damską, przymyka oko na zdrady męża - z miłości i dla dobra dzieci. Robert Orłowski jest bardzo przystojnym lekarzem, właścicielem prywatnej kliniki, lubiącym seks i piękne kobiety. Krzysztof to owoc ich młodzieńczego szaleństwa, aktualnie młody mężczyzna. Zdrada poczyniona przez bliską mu kobietę i własnego ojca mocno się na nim odbiła. Pozostawiła w nim niezatarty ślad. Chłopak opuścił się w nauce, sypia z wieloma dziewczynami, żyje lekko i szybko. Rodzice nie są tym zachwyceni. Mają nadzieję, że Krzysiek ustatkuje się, kiedy w końcu przyprowadza do domu Halszkę i przedstawia ją rodzicom. Niestety, dziewczyna jest pozerką i bardzo lubi kłamać. Rodzice postanawiają zwrócić uwagę syna na koleżankę szkolną, Wikę. Knują sprytny plan :) Czy wypali? Jak potoczy się dalsze życie Krzysztofa?

Danka Braun pisze lekko i ciekawie. Jej sagę pochłonęłam, nawet nie wiem kiedy. Historia jak z życia wzięta, ale świetnie napisana i intrygująca. Jest w niej miłość, zdrada, seks i pieniądze. Poplątane losy rodziców wpływają na życie syna, a kiedy próbują mu je poukładać na własny sposób, robi się mega ciekawie. Bardzo byłam ciekawa, czy metamorfoza Wiki się uda i co z tego wyniknie. Autorce udało się mnie zaskoczyć, a finał dał pole wyobraźni. Mam nadzieję, że to nie będzie jednak koniec.... Jeszcze tyle można napisać :) Jeszcze przecież została mała Iza.

Przyznam, że kiedy brałam do rąk pierwszy tom, byłam sceptycznie nastawiona. Okładka zupełnie do mnie nie przemawiała i obawiałam się zwyczajnego romansidła. Okazało się, że pochłonęłam książkę w jeden wieczór i od razu zaczęłam rozglądać się za kontynuacją. Trochę musiałam na nią poczekać - ale było warto!
Saga "Miłość, namiętność, pożądanie" Danki Braun okazała się świetnie napisana i doskonale się bawiłam podczas jej lektury. Polecam serdecznie !5 komentarzy:

 1. Jestem dopiero po pierwszym tomie ;)

  Pozdrawiam, naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w trakcie lektury i jestem zachwycona, autorka pisze tak dosłownie, prosto z mostu, o zwyczajnym życiu. I chyba to najbardziej urzeka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na przypływ pieniążków i na pewno kupię całą trylogię. Już nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem rozczarowany zakończenien...:( i przyznaje ze przydala by się 4 czesc...

  OdpowiedzUsuń
 5. Saga Orlowskich jest niesamowita .Zapomnialam o świecie pochłaniając ich losy. Autorka pisząc wciąga nas w życie i realia rodziny. 3 części mam za sobą. Coś fantastycznego. Zabieram się za resztę. Polecam z całego serca .Gorąco pozdrawiam autorkę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...