środa, 17 czerwca 2015

Podróż po miłość. Lilianna - Dorota Ponińska

Marta jest pewną siebie, odnoszącą sukcesy młodą kobietą. Ma w życiu jeden cel: wspiąć się na szczyt kariery zawodowej. Kierując się wpojoną jej przez babkę nauką, że kobieta może liczyć tylko na siebie, nie zostawia w swoim życiu miejsca dla żadnego mężczyzny. Wytrwale unika zaangażowania i bliskości. Kiedy jednak w jej ręce trafi pamiętnik babci Lilki, coś się zmieni. Podążając śladami antenatki, Marta będzie miała okazję nie tylko odkryć prawdziwą historię rodziny, lecz także spojrzeć z dystansem na własne życie. Czy zdecyduje się je przewartościować? Powieść przenosi czytelników do Ameryki lat trzydziestych — fascynującej ery swingu, klubów jazzowych Harlemu oraz słonecznych wybrzeży Florydy. W tym wyjątkowym miejscu spotkają się z samym Ernestem Hemingwayem.

Okładka: miękka
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Lilianna to już trzeci tom cyklu Podróż po miłość Doroty Ponińskiej. Autorka zabiera nas w cudowną podróż w czasie, śladami trzech niezwykłych kobiet - Emilii, Marii, a teraz Lilianny i jej wnuczki, Marty. Egzotyka przeplata się tutaj z polską rzeczywistością, a przeszłość z teraźniejszością.

Marta jest singielką, pewną siebie i zapracowaną młodą kobieta, która na pierwszym miejscu stawia karierę. Jest specjalistką PR w międzynarodowej korporacji, a szczeble kariery stoją przed nią otworem. Jest jednak już troche zmęczona, a szef wysyła ją na zaległy urlop. Namawiana przez ojca rusza na Florydę, a towarzyszy jej pamiętniek zmarłej babci, Lilianny. Kobieta nie miała czasu się z nim zapoznać po nagłej śmierci ukochanej babci, która ją wychowała, wraz z ojcem. Podczas lektury pamiętnika okazuje sie, że obie kobiety są bardzo do siebie podobne, a Marta jadąc na Florydę, rusza również śladami babci. Lilianna spędziła jakiś czas po śmierci swego pierwszego męża, na Key West, gdzie poznała i miała romans z samym Ernestem Hemingwayem. Czy i Marta znajdzie miłość podczas swego wypoczynku? Jak słoneczna wyprawa wpłynie na jej dalsze życie?

"Lilianna" to fascynująca opowieść o odnajdywaniu swojej drogi w życiu, weryfikacji planów i sposobu postrzegania świata. To opowieść o wpływie przeszłości na teraźniejszość. Ten tom cyklu Podróż po miłość podobał mi się najbardziej. Jest bardzo prawdziwy, świetnie napisany i przemawia do uczuć czytelników. Marta sama musi znaleźć odpowiedzi na pytania, które lęgną się w jej głowie. Kobieta korporacji zmienia się w kobietę artystkę, odkrywa na nowo pasje i swoją własną kobiecość. Piękna i słoneczna Floryda zmieniła nie tylko Liliannę, ale i jej wnuczkę. Autorka dodała barw i "pieprzyku" swojej powieści, wprowadzając do niej postać Ernesta Hemingwaya, fantastycznego pisarza, ale również kobieciarza i alkoholika.
Powieść ma swój niepowtarzalny klimat, jest przy tym oryginalna i świetnie się ją czyta. Dorota Ponińska w barwny i plastyczny sposób operuje piórem, przemawiając do wyobraźni czytelników. Spędziłam mile czas w towarzystwie bohaterek książek Doroty Ponińskiej - polecam serdecznie!

Książkę Lilianna możecie kupić 2 komentarze:

  1. Jeszcze nie słyszałam o tej książce, ale sądząc po twojej recenzji, wydaje się ciekawa i warto ją przeczytać :)
    http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam poprzednich części tej serii, ale Liliannę w sumie chętnie bym poznała :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...