poniedziałek, 6 lipca 2015

Florystka - Katarzyna Bonda

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą.
Florystka początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną.

Okładka: miękka
Ilość stron: 576
Wydawnictwo: MUZA SA 

Florystka zamyka cykl powieści katarzyny Bondy, z Hubertem Meyerem w roli głównej. Meyer jest profilerem, psychologiem śledczym, współpracującym z policją. Po błędzie w profilowaniu, jaki popełnił, nie może się pozbierać. Porzucił pracę w policji, odizolował się i zamknął się w swoim domu i ciągle analizuje, co poszło źle. W życiu osobistym tez mu się ostatnio nie układa, tylko zwierzęta są mu wierne i oddane. 
Z marazmu wyciąga go kolega z policji, który prosi go pomoc w odnalezieniu zaginionej 9-letniej dziewczynki, Zosi. Meyer korzysta z okazji i wraca do życia. Jeszcze nie wie, co go czeka….. Dziewczynka jest córką młodej Cyganki, a ostatnią osobą, która ją widziała jest znana florystyka, Aleksandra Jekel. Kobieta kilka lat temu straciła syna, który został zamordowany. Czy te dwie sprawy są w jakikolwiek sposób powiązane? Co łączy florystkę z Zosią? Policja musi to wyjaśnić, a Meyer ma przed sobą nie lada wyzwanie. Czy uda mu się rozwiązać sprawę i zrehabilitować po wpadce?

Katarzyna Bonda wprowadza nas w mroczny świat przestępstw i strużów prawa. Jak widać, nawet najlepszym zdarza się popełniać błędy, ale człowiek zawsze musi dostać drugą szansę. Najważniejsze to wyciągać wnioski i nie popełniać ich ponownie. Meyer bardzo mocno angażuje się w sprawę, kocha swoją pracę i błąd był dla niego ciosem. 

Powieść jest świetnie napisana i ma bardzo oryginalną fabułę. Katarzyna Bonda zwodzi czytelnika i podsuwa mu coraz to nowe wątki, które bardziej odsuwają niż przybliżają nas do rozwiązania sprawy. Całość ma specyficzny klimat i wciąga czytelnika. Książkę czyta się jednym tchem i aż żal ją odkładać. 
Na uwagę zasługują rozbudowane sylwetki bohaterów, przemyślane, o indywidualnych i bardzo wyrazistych cechach. Każdy jest tutaj osobowością, inną, wyjątkową i ważną, a przy tym bardzo prawdziwą. 

„Florystka” to coś więcej niż kryminał, to rewelacyjny thriller, doskonale napisany, intrygujący i nieprzewidywalny. Książka porywa wartką akcją i niespodziewanymi zwrotami akcji. Pomimo dość sporej objętości, czyta się ją błyskawicznie, a świat wokół przestaje istnieć. Doskonała – polecam serdecznie!


Książkę Florystka możecie kupić 

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

3 komentarze:

 1. Na ogól nie sięgam po kryminały, ale może warto dla tej powieści zrobić wyjątek ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do wzięcia udziału w wyzwaniu Książkowe Porządki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś muszę się zabrać za dzieła polskiej królowej kryminału. Opis tej książki bardzo mnie zaciekawił :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej autroki jeszcze nie znam, zostawiam sobie jej powieści na wyjazd urlopowy :)

  Stróż piszemy przez "ó" ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...